Szlagier dla mistrza! Trzyńczanie wygrywają w karnych

W szlagierowym meczu 51. kolejki hokejowej Tipsport Extraligi Oceláři Trzyniec podejmowali w WERK Arenie Dynamo Pardubice. Urzędujący mistrz Czech pokonał lidera tabeli po rzutach karnych.

Pierwsze dwie tercje należały do gospodarzy. Przy dobrej grze w obronie i skutecznych interwencjach Marka Mazanca przednie formacje czerwono-białych mogły straszyć defensywę przeciwnika. W 11. minucie do siatki trafił Libor Hudáček i pierwsza część spotkania zakończyła się wynikiem 1:0. Po przerwie miejscowi dołożyli kolejne dwie bramki. W 23. minucie ich prowadzenie podwyższył Adam Helewka, a 2 minuty później celnie przymierzył Patrik Hrehorčák i na drugą pauzę “Stalownicy” zjeżdżali wygrywając 3:0.

Przy takim przebiegu gry wydawało się, że mecz jest już rozstrzygnięty, ale gościom udało się w trzeciej tercji doprowadzić do remisu. W 54. minucie gola zdobył były zawodnik trzynieckiego klubu Richard Pánik, w 59. bramkę kontaktową strzelił Robert Kousal, a zaledwie 41 sekund przed końcem regulaminowego czasu gry ponownie krążek do siatki posłał Richard Pánik, wyrównując na 3:3. Dogrywka nie przyniosła rozstrzygnięcia, więc o wygranej jednej ze stron decydowała seria rzutów karnych. W nich jako jedyny do bramki trafił Libor Hudáček, który przesądził o zwycięstwie gospodarzy 4:3.