Wydarzenia Bielsko-Biała

Tak wygląda przejście podziemne pod Cieszyńską – ZDJĘCIA

Prezydent Jarosław Klimaszewski umieszcza akt erekcyjny w ścianie przejścia podziemnego pod modernizowaną ulicą Cieszyńską w Bielsku-Białej. Zdjęcia: Marcin Kałuski

Prezentacja przejścia podziemnego, wmurowanie tam aktu erekcyjnego oraz otwarcie dla ruchu ważnego odcinka drogi – to nowiny związane z rozbudową ulicy Cieszyńskiej w Bielsku-Białej.

Wczoraj przywrócono dwukierunkowy ruch na remontowanej ulicy Cieszyńskiej od skrzyżowania z ulicą Skrzydlewskiego do ronda Niemena. Wszystko dzięki zakończeniu najważniejszej części robót na jednym z dwu pasów (w stronę Jaworza). Dzisiaj w tym miejscu spotkali się przedstawiciele władz miasta, nadzoru i wykonawców. Zaprezentowano przejście podziemne dla pieszych i rowerzystów, które w przyszłości umożliwi przejście na drugą stronę drogi mieszkańcom osiedla Wojska Polskiego.

Zaangażowani w inwestycję podpisali i wmurowali akt erekcyjny w ścianę przed wejściem do tunelu od strony osiedla. Za kielnię chwycił też prezydent Jarosław Klimaszewski.

Wojciech Waluś, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg cieszył się z dużej determinacji władz miasta dotyczącej przebudowy układów drogowych. – Wspólnie możemy więcej – stwierdził. Chwalił też postępy robót i zapewniał, że robi się wszystko, aby jak najszybciej likwidować uciążliwości związane z budową i objazdami. – Za nami między innymi trudna faza podziemnego zbrojenia – przybliżył.

– To nasza największa inwestycja. Jest już zrealizowana w około trzydziestu procentach. Liczymy na to, że zostanie oddana do użytku w założonym terminie – mówił prezydent Bielska-Białej.

Modernizacja ulicy Cieszyńskiej rozpoczęła się w styczniu tego roku, a potrwać ma do września przyszłego roku. Będzie kosztować około 150 milionów złotych.

dav
sdr
dav
dav
dav
sdr
dav
sdr
sdr
sdr
sdr
dav
mde
dav
dav
dav
sdr
sdr
dav
dav
dav
dav
sdr
dav
navigate_before
navigate_next

google_news