Wydarzenia Cieszyn

To będzie wyzwanie! Stacja Dializ potrzebuje USG Dopplera

Fot. z arch. fundacji

Kolejny rok pracy Fundacji Zdrowia Śląska Cieszyńskiego i kolejne wyzwanie o niebagatelnej wartości i znaczeniu – USG Dopplera dla cieszyńskiej Stacji Dializ. Koszt zakupu aparatu to 90 000,00 zł. Czy uda się ten ambitny plan zrealizować?

Dializy ratują życie wielu pacjentów, i tych, którzy czekają na nową nerkę, i tych, którzy – z wielu względów – tej nerki nie dostaną. Cieszyńska Stacja Dializ jest przygotowana do całodobowej opieki nad pacjentem. Sztuczne nerki są i pracują, ale coraz częściej pojawia się potrzeba dogłębnego zbadania problemu zdrowotnego. Stąd prośba ordynatora oddziału o zakup niezbędnego aparatu do wykonywania usg jamy brzusznej (pod kątem oceny chorych nerek) wraz z drugą głowicą do wykonywania badań naczyniowych metodą Dopplera (ocena przetok tętniczo-żylnych do dializ). Są to metody umożliwiające lepsze diagnozowanie (głównie w trybie pilnym) oraz leczenia chorych z niewydolnością nerek.

Do tej pory mieszkańcy Śląska Cieszyńskiego bardzo aktywnie pomagali w zakupach wielu sprzętów i aparatów dla chorych, za co z całego serca dziękujemy. Nowe wyzwanie jest trudne, bowiem koszt zakupu jest ogromny. Można pomóc nam w zbiórce w różny sposób, szczegóły www.fundacja.cieszyn.pl, zaznaczając: zakup usg dla Stacji Dializ. Prosimy pamiętać, że każda przekazana złotówka, to pomoc w utrzymaniu czyjegoś życia – zachęca Fundacja Zdrowia Śląska Cieszyńskiego.

5
Skomentuj

avatar
3 Komentarzy
2 Odpowiedzi
0 Śledzących
 
Najwięcej odpowiedzi
Najgorętsze komentarze
5 Komentarzy
BolekJagodaHermenegildaPacjentHermenegilda Ostatnio komentujący
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Bolek
Gość
Bolek

Tak to wygląda odwalają prywatę w poradniach szpitalnych w ramach nfz tzn.dzis już nie mam miejsca chyba że prywatnie i dodam z jakiego sprzętu i leków używają?! szpitala.Albo zapisujesz się na kolejną wizytę czekasz 1-2 msc jesteś u lekarza a on kasuje cię bo to prywatnie.

Pacjent
Gość
Pacjent

Super, pracuję, odprowadzam składki, dokładam się do różnych zbiórek, nie tylko WOŚP, a jak przyjdzie do lekarza to i tak prywatnie dopler muszę zrobić bo kolejka na NFZ niestety za długa. Jeśli jest podejrzenie zakrzepicy to rozpozanie i leczenie musi być natychmiastowe. Szkoda, że na sprzęcie szpitalnym na NFZ się czeka, a jak wizyta prywatna to ten sam sprzęt jest dostępny od zaraz . I taka sytuacja niestety ciągnie się już latami, to nie jest nowy temat.

Jagoda
Gość
Jagoda

To racja. Całe życie płaciłam składki na NFZ licząc na to że jako emerytka będę miała za darmo leczenie i badania specjalistyczne. A teraz się okazuje że na zabiegi i operacje muszę czekać 2 lata. Powiedziano mi.. Może Pani sobie pójść prywatnie…!!! TO GDZIE MOJE SKŁADKI??? PS. Też pllace datki różne na służbę zdrowia a nikt to nie bierze pod uwagę!!! To jest skandal!!!!

Hermenegilda
Gość
Hermenegilda

Nie próbowano zrobić odnogi przy zbieraniu niedawnym przez WOŚP?

Hermenegilda
Gość
Hermenegilda

Nie jest nowy temat ale jest stosunkowo nowy pomysł. Nie ma sprzętu więc się złóżcie pacjenci i będziecie mogli ustawić się do kolejki. Jeśli nie – wskażemy wam gdzie jest sprzęt w innym mieście. O krótszej kolejce nikt nie mówi przy wskazywaniu. Dowiaduj się sam, przekonaj się na własnej skórze, że w innym mieście nie jest lepiej, nieco inaczej. Proste rozwiązania nam serwują na NFZ. Prywatnie oczywiście inna rozmowa. Wszyscy wiedzą, że tak jest a od wielu wielu lat nie da się lepiej. Pieniądze idą na NFZ i co z tego. Na pewno za mało to też wiemy bo nam… Czytaj więcej »