Wydarzenia Bielsko-Biała Czechowice-Dziedzice Żywiec

Top 3 najlepsze wycieczki objazdowe po Włoszech

Mimo wciąż pojawiających się nowych topowych wakacyjnych kierunków, Włochy wciąż pozostają jednym z najchętniej wybieranych miejsc na letnie wyjazdy. Wspaniały śródziemnomorski klimat, piaszczyste plaże, urokliwe włoskie miasteczka i zapierające dech w piersiach zabytki, a do tego doskonała włoska kuchnia – to wszystko sprawia, że wakacje we Włoszech są zawsze udane.

By najpełniej poznać uroki Italii warto zdecydować się na wycieczkę objazdową po Włoszech. W ten sposób będziemy mogli zobaczyć najpiękniejsze włoskie miasta, malownicze krajobrazy i poznać włoską kulturę, a przy tym doskonale wypocząć. Które wycieczki objazdowe po Włoszech są najchętniej wybierane przez turystów?

Toskańska przygoda (ok. 1800 zł/os za 5 dni, wyjazd m.in. z Augustowa, Piotrkowa Trybunalskiego, Krakowa)

W trakcie tej wycieczki można poznać najbardziej urokliwe miejsca słonecznej Toskanii oraz prawdziwe włoskie smaki. W programie m.in. zwiedzanie Florencji, nazywanej „Perłą Toskanii” (Most Złotników Ponte Vecchio, katedra Santa Maria del Fiore, kościół Santa Croce), Pizy (Krzywa Wieża, kompleks zabytków przy Placu Cudów, w tym Baptysterium poświęcone Janowi Chrzcicielowi) oraz słynącego z doskonałego wina Chianti, gdzie punktem programu jest degustacja toskańskich trunków i zakąsek. Cena obejmuje 3 noclegi w hotelu *** w Montecatini Terme (pokoje 2-osobowe) ze śniadaniami kontynentalnymi wzmocnionymi, dodatkowo płatne są bilety wstępu i lokalni przewodnicy (ok 105€/os).

Gawędy o Wenecji (ok. 1900 zł/os za 7 dni, wyjazdy m.in. z Ełku, Gliwic, Katowic i Łodzi)

Wspaniała wycieczka ze spokojnym tempem zwiedzania, która pozwala bliżej przyjrzeć się zachwycającym zabytkom najpiękniejszych włoskich miast. W programie m.in. Werona – miasto Romea i Julii, uniwersytecka Padwa, Bolonia (m.in. bazylika San Petronio, Piazza Maggiore, Piazza del Nettuno z fontanną Neptuna) oraz malownicza Wenecja (w planie m.in. rejs weneckimi kanałami i wejście do bazyliki św. Marka), a także Vicenza i miasteczko Bardolino, słynące z wyrobu wina o tej samej nazwie. Podczas wycieczki zaplanowane są 4 noclegi w hotelach*** (pokoje 2-osobowe) ze śniadaniami i obiadokolacjami, obowiązkowe dodatkowe opłaty (bilety wstępu, tour guide) ok. 150€/os, opłaty fakultatywne ok. 25€ (np. degustacja win i lokalnych produktów w Bardolino: ok. 15€/os).

Klasyczne Włochy (ok. 1200 zł/os za 6 dni, wyjazdy m.in. z Warszawy, Częstochowy, Opola i Poznania)

Podczas tej sześciodniowej wycieczki autokarowej zobaczymy najpiękniejsze miejsca środkowych i północnych Włoch, w tym Wenecję (m.in. Plac i bazylika św. Marka, rejs weneckimi kanałami), Florencję – stolicę Toskanii, oraz Rzym, gdzie zwiedzimy historyczne centrum miasta z Koloseum, Forum Romanum i Placem Weneckim. Odwiedzimy też Watykan – stolicę chrześcijaństwa, gdzie w planie wycieczki znajduje się m.in. wizyta w słynnej Bazylice św. Piotra i grób polskiego papieża Jana Pawła II. W cenę wycieczki wliczonych jest 4 noclegi w hotelach*** (pokoje 2-osobowe z łazienkami) na trasie przejazdu, śniadania i obiadokolacje.

Planując wycieczkę objazdową po Włoszech najlepiej poszukać propozycji na największych portalach turystycznych, gdzie znajdziemy nie tylko programy wyjazdów wraz z rekomendacjami, ale również możemy skorzystać z atrakcyjnych zniżek last minute i first minute.

google_news
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments