Wydarzenia Bielsko-Biała Cieszyn Czechowice-Dziedzice Żywiec Sucha Beskidzka Wadowice Oświęcim

Trzy powody, które sprawiają, że warto decydować się na leasing

Rozważasz kupno nowego samochodu, ale nie masz wystarczającej ilości środków, aby sfinansować taką inwestycję w całości? Istnieje kilka sposobów na wyjście z tej sytuacji. Oprócz tradycyjnego kredytu gotówkowego można zdecydować się na leasing samochodowy. Poniżej jedne z najpopularniejszych korzyści związanych z takim rozwiązaniem. Poznaj je, jeżeli cenisz sobie bezpieczeństwo, oszczędność czasu i wygodę.

Leasing samochodowy – kontra usługi dodatkowe

W dobie dużego zapotrzebowania na leasing samochodowy, firmy oferujące tego typu usługi coraz bardziej dopasowują swoje oferty do potrzeb klientów. Przykładem jest Santander Consumer Multirent, który proponuje wsparcie dodatkowe w postaci Karty Paliwowej, a także Centrum Likwidacji Szkód.

Oprócz tego można skorzystać z atrakcyjnych pakietów ubezpieczeniowych, które znacznie podwyższają komfort użytkowania auta. Do wyboru są dogodne stawki AC, OC i NW, poza tym można wybrać optymalny sposób płatności, m.in. ubezpieczenia jednoroczne refakturowane.

Leasing dobry dla startujących przedsiębiorców

Ponadto leasing na samochód stanowi bardzo dobrą opcję dla tych, którzy dopiero rozpoczynają prowadzenie własnej działalności. Korzyścią jest szybkie przeprowadzenie procedury, a także to, że nie jest konieczne na początku angażowanie całego kapitału. Dodatkowo przedsiębiorcy mogą uzyskać niższą podstawę naliczenia podatku dochodowego. Ma to miejsce w sytuacji, kiedy opłaty leasingowe zostaną włączone w koszty amortyzacji lub bieżących działań.

Leasing, czyli elastyczny wybór ofert

Aktualnie wyróżniamy kilka rodzajów leasingu. Przedsiębiorcy i osoby prywatne mogą zdecydować się na leasing operacyjny, finansowy lub zwrotny. Jak się okazuje, leasing na samochód niejedno ma imię. Mamy tu różne podejścia do kwestii amortyzacji, okresu trwania umowy, kosztów uzyskania przychodu, podatku VAT i możliwości wykupu pojazdu. Każda z tych form związana jest też z różnymi korzyściami. Zainteresowany nabyciem nowego auta może zdecydować się na opcję, która jest dla niego najwygodniejsza.

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Jamtys
Jamtys
3 lat temu

Właśnie przez przerabiam sprawę leasingu po śmierci leasingobiorcy i to jest dopiero dramat. Zwłaszcza przy rzeczy wartej ponad 100 tys złotych. Trzeba mieć 100% pewności że nie umrzemy/zginiemy biorąc leasing.
Licytacje są okrutne a banki dla spadkobierców bezlitosne…
I jesteś sam…