Na sygnale Oświęcim

Trzy sądowe zakazy to za mało, by na niego podziałało! Pirat pierwszej wody

Fot. Wojciech Ciomborowski

Policjanci z oświęcimskiej drogówki zatrzymali niedawno 58–letniego mieszkańca powiatu żywieckiego, który wsiadł za kierownicę, choć posiada sądowy zakaz prowadzenia pojazdów i to nałożony na niego… trzykrotnie. Drogowy przestępca wpadł w ręce mundurowych ponieważ przekroczył dozwoloną prędkość.

W środowe, 22 lipca, popołudnie policjanci pilnowali bezpieczeństwa w ruchu drogowym na terenie gminy Oświęcim. Około 15.00 pełnili służbę w Grojcu na ul. Beskidzkiej. Wycelowali radarem w mercedesa. Miernik wskazał 77 km/h, a zatem o 27 km/h za dużo. W związku zz tym dali prowadzącemu auto sygnał do zatrzymania się.

Podczas czynności okazało się, że kierujący samochodem 58-latek popełnił nie tylko wykroczenie drogowe, lecz dopuścił się także przestępstwa. Z policyjnej bazy danych wynikało, że posiada on aż trzy aktualne zakazy kierowania. Najdłuższy z nich obowiązuje jeszcze do 2034 roku, czyli przez najbliższe 14 lat!

Za popełnione przestępstwa,  jakimi jest złamanie sądowego zakazu, grozi kara pozbawienia wolności do pięciu lat. Z powodu rażącego ignorowania zakazów sąd może cofnąć kierowcy uprawniania na zawsze.

google_news
Energylandia - praca 2023
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments