Trzyniec na szóstkę

Pogromem finalisty hokejowej Ligi Mistrzów zakończył się piątkowy wieczór w trzynieckiej Werk Arenie. Miejscowi Oceláři pokonali Mountfield Hradec Králové 6:0!

Mecz od początku do końca toczył się pod dyktando gospodarzy. Już w 5. minucie gry wynik otworzył Ondřej Kovařčík. Po kolejnych sześciu minutach pięknym trafieniem popisał się Wojtek Wolski i podwyższył prowadzenie ekipy spod Jaworowego na 2:0. Trzeci cios zadał Erik Hrňa, który w 15. minucie spotkania wykorzystał świetną asystę Arona Chmielewskiego.

W drugiej tercji Oceláři dołożyli kolejnego gola, którego w 37. minucie zapisał na swoje konto Tomáš Marcinko. Trzecia tercja to już była egzekucja bezradnych gości. W 50. minucie swoją bramkę zdobył Aron Chmielewski, a wynik meczu ustalił w ostatniej minucie gry Martin Adamský. Warto dodać, że bramkarz trzynieckiej drużyny Jakub Štěpánek zachował czyste konto po raz pierwszy odkąd dołączył do klubu.

16 lutego (niedziela) o godz. 15:00 kolejny mecz w WERK Arenie. Tym razem będą to derby z zespołem Vítkovice Ostrawa.