Trzynieccy hokeiści demolują

Efektownym zwycięstwem Oceláři Trzyniec zakończył się niedzielny mecz Tipsport Extraligi hokeja na lodzie, w którym czerwono-biali podejmowali BK Mladá Boleslav. Dzięki wygranej podopieczni trenera Václava Varaďy awansowali na pozycję wicelidera tabeli.

Ekipa spod Jaworowego zaimponowała zwłaszcza grą w defensywie, nie dając sobie strzelić ani jednej bramki. Z drugiej strony Oceláři potrafili stwarzane przez siebie szanse zamieniać na gole. Pierwszego zdobyli już w 4. minucie meczu, gdy na listę strzelców wpisał się Miloš Roman. Decydująca o losach rywalizacji okazała się natomiast 22. minuta, w której gospodarze aż dwukrotnie pokonywali bramkarza BK Mladá Boleslav. Najpierw trafił Miloš Roman a kilkanaście sekund później poprawił Erik Hrňa. Od tego momentu czerwono-biali grali spokojniej, choć na kolejnego gola trzeba było czekać aż do 48. minuty, gdy krążek do siatki posłał Tomáš Marcinko. Wynik na 5:0 ustalił na pół sekundy przed końcową syreną Roman Szturc, dobijając przeciwnika, który w tym spotkaniu nie miał za wiele do powiedzenia.