Trzynieccy hokeiści prowadzą 2:0

Hokeiści Oceláři Trzyniec rozpoczęli play-off od dwóch zwycięstw. W rundzie wstępnej pokonali dwukrotnie przed własną publicznością Vervę Litvínov.
Wczoraj czerwono-biali ograli przeciwników 3:1. Wynik otworzył Vladimír Dravecký, wyrównał Andrej Kudrna, ale potem do bramki trafiali Daniel Kurovský i Martin Růžička, dając gospodarzom pierwsze zwycięstwo. Dziś spotkanie było bardziej emocjonujące a do jego rozstrzygnięcia niezbędna była dogrywka. Czerwono-biali szybko “złapali” karę, co w 2. minucie wykorzystali goście, a konkretnie Šimon Stránský, dając ekipie z Litvínova prowadzenie. W 8. minucie wyrównał Andrej Nestrašil a w 27. Lukáš Kaňák sprawił, że wynik się odwrócił. Jednak w 35. znów był remis, gdy wyrównał Nicolas Hlava. Obrońcy tytułu odpowiedzieli bardzo szybko, bo już w 37. minucie, gdy Martin Růžička zdobył kolejną bramkę dla miejscowych.
To był jednak tylko wstęp do szalonej końcówki. W 55. minucie Nicolas Hlava trafił do siatki, ale niecałe 120 sekund później Jakub Jeřábek ponownie dał prowadzenie “Stalownikom”. Gdy wydawało się, że podopieczni trenera Zdenka Motáka dowiozą skromną zaliczkę do końca, przyjezdni wycofali bramkarza i w 59. minucie wyrównali na 4:4. Na listę strzelców wpisał się Matúš Sukeľ. Do wyłonienia zwycięzcy potrzebna była dogrywka, w której to gospodarze okazali się skuteczniejsi. Rezultat na 5:4 w 67. minucie ustalił Jakub Jeřábek, wprawiając w euforię prawie 4,5 tysiąca kibiców, zgromadzonych w WERK Arenie.
Oceláři prowadzą w serii 2:0. W sobotę mecz numer 3 na lodowisku w Litvínovie.