Wydarzenia Bielsko-Biała

Uratowano już 40 zwierząt. Możesz pomóc kolejnym podczas kiermaszu zabawek

Franek jest jednym z 40 uratowanych zwierzaków. Fot. Fundacja Ekologiczna Arka

Fundacja Ekologiczna „Arka” organizuje kolejny Charytatywny Kiermasz Zabawek. Tym razem całkowity dochód z przedsięwzięcia trafi do organizacji „Domdlapsa”.

Kiermasz pod hasłem „Zabawki ratują zwierzaki” odbędzie się 26 listopada w Galerii Sfera w Bielsku-Białej.

Jak wskazuje szef fundacji Wojciech Owczarz, wspomóc cel akcji będzie można nie tylko poprzez zakup wystawionych zabawek. Wolontariusze z grupy „Domdlapsa”, działający przy bielskim schronisku, zaprezentują ponadto nowy kalendarz, składający się z dwunastu fotograficznych portretów psów oraz ich historii, które zakończyły się szczęśliwe.

Na miejscu, w godzinach od 10.00 do 12.00, będzie okazja do rozmowy z twórczyniami tego wydawnictwa – Martą Lelek i Olą Orubą. Całkowity dochód ze sprzedaży kalendarzy zostanie przeznaczony na pomoc medyczną, psychologiczną i bytową dla bezdomnych psów z Bielska-Białej i okolic. Celem jego powstania jest również propagowanie idei „Nie kupuj, adoptuj!”.

– Podziwiamy zaangażowanie wolontariuszy, którzy ratują czworonogi i zapewniają im nową, lepszą przyszłość. Dlatego zachęcamy, aby już dzisiaj przynosić swoje zabawki do punktu informacyjnego Galerii, a w ostatnią sobotę listopada pojawić się na miejscu i zostać posiadaczką lub posiadaczem specjalnego kalendarza, którego jednym z bohaterów jest Nero. Mamy nadzieję, że podobnie jak on, pozostałe psy znajdą nowe domy i wspaniałych mądrych właścicieli – mówi Dagmara Gąsiorek, marketing manager Sfery.

google_news
Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Natka
Natka
1 rok temu

Kontrowersyjny redaktor roztkliwia nas tekstem o ludziach adaptujących bezdomne pieski a przy innej okazji na tym portalu możemy przeczytać, że do istot żywych, którym też należy się ochrona nie zalicza się człowieka w stadium prenatalnym.

Tadeusz
Tadeusz
1 rok temu
Reply to  Natka

Twój komentarz jest tendencyjny, propagujący mowę nienawiści. Nie po to walczono z mordowaniem karpi i pikietowano w obronie Tybetu, aby tracić czas na jakieś stadium. Zanim Arka wypłynęła na szerokie wody, aby móc przekazywać całkowite dochody, to musiała przejść, chociażby przez poprawę dobrostanu brojlerów. Już choćby zasługi na tym polu eliminują twoje chore pomysły.