Porady i inspiracje

Urolog Warszawa Bielany- jakie badania wykonuje?

Problemy ze strony układu moczowo-płciowego są bardzo powszechne. Lekarzem, który zajmuje się ich profesjonalnym zwalczaniem jest urolog. Jakie badania wykonuje urolog i co powinno nas skłonić do wizyty w gabinecie? Odpowiedzi na te pytania znajdują się poniżej. 

Najczęstsze choroby układu moczowo-płciowego

Jedną z najczęstszych przyczyn, dla których pacjenci pojawiają się w gabinecie urologicznym są infekcje układu moczowego w obrębie układu moczowego. Częstą i niezwykle dokuczliwą chorobą jest kamica nerkowa, objawiająca się dotkliwym bólem w okolicy nerek. Częstym i wciąż bardzo wstydliwym problemem jest nietrzymanie moczu. Problem dotyczy zarówno kobiet, jak i mężczyzn, a jego powodów jest całe mnóstwo. Niestety, wciąż bardzo często pojawia się także problem nowotworów układu moczowo-płciowego, a wśród nich rak prostaty, jąder czy nerek. Często zdarza się, że nowotwór nie daje objawów, a gdy one już się pojawią, choroba jest już mocno zaawansowana. To dlatego profilaktyka jest tak ważna.

Kto zajmuje się leczeniem chorób układu moczowo-płciowego?

Leczeniem schorzeń układu moczowego i moczowo-płciowego zajmuje się urolog. Konsultacja urologiczna jest wskazana w sytuacji zauważenia objawów infekcji dróg moczowych czy pęcherza. Do urologa należy wybrać się również w przypadku odczuwalnych dolegliwości bólowych w okolicy nerek, problemów z nietrzymaniem moczu. Mężczyźni powinni obserwować swój organizm, gdyż to ich często dopadają schorzenia związane z prostatą. Dobry urolog jest w stanie szybko wychwycić wszelkie nieprawidłowości i wdrożyć odpowiednie leczenie.

Urolog Warszawa- jakie badania wykonuje?

Jednym z podstawowych badań wykonywanych przez lekarza urologa jest psa całkowity. PSA to badanie skierowane do mężczyzn i mające na celu profilaktykę raka prostaty. PSA badanie pozwala na wczesne wykrycie ewentualnych zmian, nawet, gdy nie dają one jeszcze żadnych objawów. Warto wiedzieć, że nowotwór prostaty to drugi co do częstotliwości nowotworów złośliwych u mężczyzn. Samo badanie jest bezbolesne i nieinwazyjne. PSA badanie wykonuje się z krwi pacjenta pobranej z żyły. PSA norma nie powinna przekroczyć 4 nanogramów na mililitr krwi. Norma zależna jest od wieku.

Oprócz badania PSA, urolog Warszawa Bielany wykonuje także USG układu moczowego, USG jąder, wykrywa choroby nerek czy zaburzenia hormonalne. Zajmuje się także leczeniem kamicy moczowej i rozwiązaniem wstydliwego problemu, jakim jest nietrzymanie moczu. Badanie układu moczowego pozwala na szybkie wykrycie ewentualnych zmian i szybkie wdrożenie odpowiedniego leczenia.

google_news
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments