Porady i inspiracje Bielsko-Biała Cieszyn Czechowice-Dziedzice Żywiec Sucha Beskidzka Wadowice Oświęcim

Urządzamy przydomowy plac zabaw – na co zwrócić uwagę?

Portrait of a happy little girl wearing green shirt sitting on a swing and smiling

Plac zabaw na podwórku to idealny sposób, aby zachęcić dzieci do spędzania czasu na świeżym powietrzu. Rozwiązanie to stanowi idealną alternatywę dla domowych zabaw, a dodatkowo przyczynia się do poprawy aktywności fizycznej. Na co zwrócić uwagę, gdy zdecydujemy się na budowę placu zabaw? Podpowiadamy.

Plac zabaw w ogrodzie – o co zadbać w pierwszej kolejności?

Budowa placu zabaw przy domu to nie tylko sposób na rozrywkę dla naszych pociech, ale również złoty środek pomiędzy tym, co przyjemne i pożyteczne. Ruch na świeżym powietrzu sprawi, że dzieci będą rozwijały się w odpowiednim tempie i zdrowo. Dodatkowym plusem jest to, że czas spędzony przed komputerem lub telewizorem zostanie wykorzystany w inny, efektywniejszy sposób. To niezwykle ważne, zwłaszcza w obecnych czasach.

Zanim zdecydujemy się na budowę placu zabaw, zastanówmy się, o co należy zadbać, aby stworzyć kreatywną przestrzeń dla dzieci.

Musimy mieć pewność, że przygotowany przez nas teren będzie bezpieczny i dziecko nie zrobi sobie krzywdy. Zadbajmy o odpowiednie podłoże. Przed kupieniem sprzętów sprawdźmy, czy mają one odpowiednie certyfikaty. Zastanówmy się, jakie potrzeby ma nasza pociecha. Przeanalizujmy jego zainteresowania. Dla aktywnych, pełnych energii młodych ludzi dobrym rozwiązaniem będzie tor przeszkód dla dzieci.

Wybierzmy takie miejsce, które będzie daleko od drogi lub gdy nasza przestrzeń podwórkowa jest nieco mniejsza, zadbajmy o dobre zabezpieczenie jej, np. siatką lub specjalnym płotem.

Jakie sprzęty kupić budując plac zabaw?

Strefa dla dziecka musi być kreatywna, aby szybko się nie znudziła. Możemy zaaranżować plac zabaw podobnie do tych znajdujących się w parkach. Jak urządzić miejsce dla naszych pociech i o jakie elementy zadbać?

  1. Piaskownica. Budowanie zamków, babek czy kopanie dołków w piasku potrafi być bardzo zajmujące. Nie bez powodu to jeden z najpopularniejszych elementów wyposażenia placu zabaw i najbardziej lubiany przez dzieci.

  2. Huśtawka. Uwielbiają ją dzieci i dorośli. My osobiście nie wyobrażamy sobie placu zabaw bez ani jednej huśtawki. Najlepiej wybrać taki model, który łatwo będzie dostosować do wieku malucha.

  3. Zjeżdżalnia. Idealne rozwiązanie, gdy mamy w ogrodzie nieco więcej miejsca.

  4. Trampolina. Sprawdzi się, gdy tworzymy plac zabaw dla starszych dzieci. To nie tylko sposób na dobrą zabawę, ale również odpowiednią dawkę ruchu.

  5. Domek. Marzenie wielu osób z dzieciństwa. Rynek oferuje szeroki wybór, od plastikowych po drewniane.

Artykuł partnerski.

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments