Wydarzenia Cieszyn

Ustroń łapie deszczówkę

Kolejny pomysł działań proekologicznych pojawił się pod Czantorią i Równicą. Władze Ustronia wychodzą do mieszkańców z programem… łapania deszczówki.

Propozycja polega na tym, że za miejskie złotówki zakupione zostaną zbiorniki na wodę deszczową, a następnie będą użyczone na dwa lata właścicielom nieruchomości na terenie miasta. Po tym okresie prawidłowej eksploatacji, zbiornik zostanie już na stałe na danej posesji.

Udział w programie może wziąć każdy właściciel nieruchomości położonej na terenie Ustronia zabudowanej domem jednorodzinnym czy szeregowym, ale wcześniej powinien przedstawić deklarację o wysokości opłaty ponoszonej za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Wniosek dostępny jest w Biurze Podawczym Urzędu Miasta oraz na stronie BIP.

Nabór wniosków rozpoczął się 4 listopada i potrwa do 29 listopada. Zainteresowane osoby mogą składać wnioski w ratuszu, albo internetowo przez platformę epuap. Dodatkowych informacji udzielają pracownicy Wydziału Środowiska i Rolnictwa Urzędu Miasta pod nr telefonu 33/ 857-93-43.

Realizacja programu „Ustroń łapie deszczówkę”, będzie zależała od stopnia zainteresowania mieszkańców. W przypadku bardzo dużego zainteresowania programem, o zawarciu umowy zadecyduje kolejność wpływu wniosków.

1
Skomentuj

avatar
1 Komentarzy
0 Odpowiedzi
0 Śledzących
 
Najwięcej odpowiedzi
Najgorętsze komentarze
1 Komentarzy
Jan Ostatnio komentujący
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Jan
Gość
Jan

Hmm zamiast fotowoltaiki to zbiorniki…szczerze to dziwi mnie ta bezsensowna akcja bo Ustroń akurat na wodzie leży…ja się tylko pytam co z fotowoltaika??