Cieszyn Na sygnale

Ustroń: Potrącenie na pasach

Fot. Pixabay.com

Policjanci poszukują świadków zdarzenia, do którego doszło w Ustroniu na ulicy Cieszyńskiej. Przechodzącego przez jezdnię mężczyznę potrąciła kierująca fordem kobieta.

Według wstępnych ustaleń, 72-letni mieszkaniec gminy Goleszów znajdował się na oznakowanym przejściu dla pieszych, gdy wjechał w niego samochód prowadzony przez 33-latkę z Mikołowa. Mężczyzna został przewieziony do szpitala. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi.

Kto widział wczorajsze zdarzenie, może kontaktować się z policjantami Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie– tel. 33 8516200 lub bezpłatny nr alarmowy 112, 997.

– Apelujemy do wszystkich kierowców o ściągnięcie nogi z gazu i zachowanie szczególnej ostrożności – zwłaszcza w rejonie przejść dla pieszych, a także o dostosowanie prędkości nie tylko do obowiązujących przepisów, ale i panujących warunków na drodze. Do pieszych zwracamy się z apelem, aby przechodząc przez jednię bezwzględnie upewnili się, czy nic im nie zagraża i mogą bezpiecznie, dla siebie samych, jak i innych uczestników ruchu drogowego, przejść na drugą stronę jezdni – dodaje Krzysztof Pawlik, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie.

google_news