Bielsko-Biała Na sygnale

Uwaga! Oszuści podają się za bankierów

Grafika: Śląska Policja

Apele o to, aby uważać na oszustów policja publikuje prawie na okrągło. Tym razem mundurowi ostrzegają przed naciągaczami, podającymi się za pracowników banku.

W ostatnim czasie pojawiła się bowiem w Bielska-Białej i jego okolicach fala takich właśnie oszustw. Mechanizm ich jest prosty. Ktoś, podający się za pracownika banku dzwoni do potencjalnej ofiary prosząc ją o potwierdzenie rzekomej transakcji dokonanej na rachunku bankowych – ostrzega policja dodając, iż w ten sposób oszuści usiłują wyłudzić dane do logowania się na czyjeś konto. Jeśli je zdobędą uzyskują dostęp do konta i czyszczą je z gotówki. Na razie – wynika z informacji policji – nagabywane w taki sposób osoby nie dała się nabrać na ten trik. Wręcz przeciwnie o wszystkim poinformowały mundurowych.

Apelujemy, aby nie podawać danych do logowania na rachunek bankowy, danych swojej tożsamości, ani nie instalować żadnych aplikacji. Można w ten sposób stracić oszczędności zgromadzone na rachunku. Próby wyłudzenia pieniędzy można zgłaszać u oficera dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej pod nr telefonu 47 85 712 55, 112 lub w najbliższym komisariacie – podpowiadam co robić w sytuacji gdy zadzwoni do nas „pracownik” banku bielska policja.

google_news
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Ha
Ha
1 rok temu

Bywa i tak, że i bankierzy oszukują ludzi (kredyty frankowe).

Ola.
Ola.
1 rok temu

Nie żałuję jak ktoś głupi i naiwny niech traci