Wydarzenia Sucha Beskidzka

W Bystrej Podhalańskiej znowu pójdą do urn? Kogo będą wybierać?

W najbliższym czasie Polacy nie będą szli do urn, gdyż do najbliższych wyborów samorządowych, parlamentarnych, a tym bardziej prezydenckich pozostało co najmniej wiele miesięcy. W innej sytuacji jest część mieszkańców Bystrej Podhalańskiej, którzy na początku jesieni wybiorą nową radną lub radnego, który uzupełni skład Rady Gminy Bystra-Sidzina.

Wybory uzupełniające to wynik rezygnacji z mandatu przez Dorotę Kowalik, dotychczasową przewodniczący Rady Gminy w Bystrej-Sidzinie. Uzyskała ona mandat w okręgu nr 7, który obejmuje część Bystrej Podhalańska (nazywane rolami osiedla Telapkowa Dolna, Heretykowa, Zagrody Smętkowe, Miśkowa, Wiertelowa Górna, Telapkowa Górna). I to właśnie w tym okręgu dojdzie do wyborów uzupełniających, gdyż 15 radnych wyłanianych jest w jednomandatowych okręgach wyborczych w sposób większościowy.

Komisarz Wyborczy w Nowym Sączu wyznaczył już datę wyborów uzupełniających. Odbędą się 27 września.

Z uwagi na ogłoszenie na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii zawiadomienia o utworzeniu komitetu wyborczego i zamiarze zgłaszania kandydatów na radnych, należy przesłać w formie skanu, za pośrednictwem poczty elektronicznej ([email protected]) do Komisarza Wyborczego w Nowym Sączu II do 3 sierpnia do 16:00. Nie jest przy tym wymagany podpis elektroniczny. Oryginały zawiadomienia należy przesłać do Delegatury Krajowego Biura Wyborczego w Nowym Sączu. Zgłoszenia gminnej komisji wyborczej list kandydatów należy dokonać do 23 sierpnia do północy.

KB_ceny
Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Olek
Olek
1 rok temu

Głupota Polska wchodzi następny co był za nia i jest OK ale Polska to bogaty kraj z głupimi przepisami.

Hermenegilda
Hermenegilda
1 rok temu

Rzecz normalna, losowa. Nie wiadomo z jakiego powodu zrezygnowała radna ale lepiej nieraz nie męczyć się na stołku niż trwać jeszcze przez kilka lat. Nie ma obowiązku być radnym.