Sport Cieszyn

W futbol stołowy o Puchar Sołtysa

14 maja w strażnicy OSP Zamarski rozegrano czwartą edycję Pucharu Sołtysa w futbolu stołowym. Kilkudziesięciu zawodników i zawodniczek z Polski, Czech i Słowacji stoczyło zacięte boje w czterech kategoriach.

Turniej od kilku lat organizuje działający w Zamarskach Amatorski Klub Futbolu Stołowego. Nad przebiegiem rywalizacji czuwa Marcin Ścibik, a kwestie organizacyjne koordynuje Klaudiusz Zawada, sołtys Zamarsk. Dzięki zaangażowaniu wielu społeczników i sponsorów po raz kolejny udało się zorganizować turniej, którego atmosferę chwali wielu uczestników. Wśród nich nie brakuje klasowych graczy, jak choćby Michał Lipiński, medalista mistrzostw świata w futbolu stołowym.

W tegorocznej edycji Pucharu Sołtysa w kategorii “Amator” wygrała drużyna Lysica w składzie Michał Holienka/Mario Kovac, 2. miejsce zajęły Pędzące Ślimaki, czyli Wojciech Skupień i Patryk Henek, a 3. przypadło ekipie C19, złożonej z duetu AKFS Zamarski Radosław Rychły/Tomasz Mizia. W kategorii “Classic” triumfował team Nie ma lipy w zestawieniu Krzysztof Warzecha/Michał Lipiński, którzy na podium zdystansowali zespoły JaTo WaLe (Tomasz Lesiński/Jarosław Wanatowicz) oraz 2U2 (Michal Stasiov/Jaroslav Holik). W kategorii “Open Doubles” podium wyglądało następująco: 1. miejsce zajęły Muminki w składzie Tomasz Lesiński i Michał Lipiński, 2. 2U2, czyli para Michal Stasiov/Jaroslav Holik, a 3. Tyranozaury w zestawieniu Mateusz Mazur i Jarosław Oreszuk. Ciekawą kategorią był “Goalie War”, w której rozgrywka toczyła się jeden na jednego a zawodnicy mogli do gry używać tylko linii defensywnych. Tutaj bezkonkurencyjny był Michal Stasiov, który w finale pokonał Grzegorza Zawiłowicza.

Kolejne turnieje w futbolu stołowym w Zamarskach już wkrótce.

Zdjęcia: Łukasz Bielski i Marcin Ścibik

google_news
E-wydanie_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments