Wydarzenia Żywiec

W gminie Ślemień ruszyła gminna komunikacja

Fot. Paweł Szczotka

Kilka dni temu Urząd Gminy Ślemień uruchomił własną komunikację gminną na sześciu liniach.

Po uzyskaniu 206 626 zł dotacji z Rządowego Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych w gminie Ślemień kilka dni kursowanie rozpoczęła gminna komunikacja. Prowadzona jest na sześciu liniach: 1. – Ślemień Szkoła – Las – Ślemień Pod Borem, 2. – Ślemień Szkoła – Las, 3. – Ślemień Szkoła – Ślemień U Ludwika, 4. – Ślemień Szkoła – Kocoń, 5. – Ślemień Szkoła – Ślemień Pod Jasną Górką i 6. – Ślemień Pod Jasną Górką – Kocoń Pod Dębami – Las III.

Wcześniej radni „zaklepali” cennik przewozów. I tak dla linii 1 – 5 cena biletu wynosi nie więcej niż 5 zł, a dla linii nr 6 nie więcej niż 3 zł. Cena biletu miesięcznego dla linii 1 – 5 to wydatek rzędu 250 zł, a dla linii 6 – 120 zł. Opłata za przejazd bez biletu, czyli „na gapę”, to 100 zł, a w przypadku, gdy pasażer nie ma przy sobie dokumentu uprawniającego do biletu ulgowego – 50 zł.

 

google_news
11 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Ewa
Ewa
7 dni temu

A gdzie można znaleźć jakiś rozklad jazdy

Raubo
Raubo
9 dni temu

MZK będzie dojeżdżała do Ślemienia tylko najpierw muszą porobić droge bo jak narazie tamtędy ciężko przejechac.Mysle że to kwestia czasu.

Antykrzak
Antykrzak
9 dni temu

Jaki wójt, takie “inwestycje” w kolegów.

kaczor
kaczor
9 dni temu
Reply to  Antykrzak

Zgadzam się. Nie rozumiem tylko dlaczego wójt nie postarał się o przedłużenie miejskiej linii autobusowej. Do Gilowic miejska jeździ, czemu nie może jeżdzić te kilka kilometrów dalej do Ślemienia.

Ciekawski
Ciekawski
10 dni temu

Czy to tym czymś co widać na zdjęciu szanowny pan wójt jedyny kandydat w wyborach zamierza ludzi wozic

od granicy gminy do granicy
od granicy gminy do granicy
10 dni temu
Reply to  Ciekawski

Przez to, że jest jedynym kandydatem, mógł sobie zrobić jeden swoją komunikację gminną. I niech biorą przykład gminy sąsiednie np. Gilowice aby puściła swoją komunikację gminną do granicy ze Ślemieniem tą samą ulicą Krakowską i nie dalej. Co na to pan starosta żywiecki?

Ciekawski
Ciekawski
10 dni temu

Jaki przykład z kogo przykład z wójta Ślemienia przecież to jest anty przyklad

Pragmatyk
Pragmatyk
9 dni temu
Reply to  Ciekawski

“Mocne uderzenie” przed niedzielnymi wyborami. Potem to już nie będzie potrzebne. 17 kandydatów na 15 miejsc w radzie. Lekko łatwo i przyjemnie. Kolesiostwo ma się dobrze ale to wina mieszkańców mająca w czterech literach aktywność polityczną

Ciekawski
Ciekawski
9 dni temu
Reply to  Pragmatyk

To startuj kto ci broni ,żeby potem w tym gminnym błaganie i nieudolności brodzić po kostki ,po cztery osoby w każdym pokoju dwie sekretarki a w czwartek jak ma być czynne do 17 to po 16 wiatr hula w urzędzie

nie wiadomo
nie wiadomo
10 dni temu

Na jaki czas wystarczy dotacji? – nie będzie jak w innych gminach, że uruchamia się i za jakiś czas zamyka”

kaczor
kaczor
10 dni temu
Reply to  nie wiadomo

No dokładnie, jak sie pieniądze skończą to koniec jazdy. A potem… wina Tuska