Wydarzenia Bielsko-Biała

W górach panują ekstremalnie trudne warunki. Goprowcy mają pełne ręce roboty

Fot. GB GOPR

Nie ma dnia, aby beskidzcy goprowcy nie musli ratować z opresji turystów. Po ostatnich opadach śniegu oraz zamieciach na szlakach panują ekstremalnie trudne warunki. Mimo to sporo niedoświadczonych i nie przygotowanych na czekających je trudy wędrowców wyrusza w góry!

Tylko wczoraj ratownicy organizowali 4 wyprawy poszukiwawcze. Akcje trwały wiele godzin i zakończyły się dopiero nad ranem. Ratownicy działali w rejonie Pilska, Wielkiej Raczy Magurki Radziechowskiej oraz Stożka.

Apelujemy o zaniechanie wędrówek górskich z powodu ekstremalne trudnych warunków atmosferycznych. Pokrywa śniegu wynosi ponad 100 cm, ciągle wzrasta a lokalnie zaspy sięgają 2 metrów. Szlaki są całkowicie zasypane a dotarcie do osób potrzebujących pomocy bardzo trudne – czytamy na stronie Beskidzkiej Grupy GOPR. Co więcej w górach ma nadal padać, co tylko pogorszy już trudną sytuację na szlakach.

google_news
Energylandia - praca 2023
Subskrybuj
Powiadom o
guest
4 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
No tak
No tak
1 miesiąc temu

To właśnie warunki ekstremalne są tym magnesem przyciągającym jak magnes kandydatów na górskich wyczynowców.

Fight warriors
Fight warriors
1 miesiąc temu
Reply to  No tak

To ich nie ratować. Tak jak tych co uprawiają trial w dolinie śmierci USA. Zostają razem z samochodami.

pytanie retoryczne, turyści nie ułatwiają
pytanie retoryczne, turyści nie ułatwiają
1 miesiąc temu

Czy ratownicy górscy. którzy nie są pierwsi wśród zawodów poważanych społecznie mają do dyspozycji ekipy zastępcze tak jak w przypadku strażaków, że jedna ekipa wchodzi do akcji ratowniczej a druga wypoczywa?

Ela
Ela
1 miesiąc temu

Nie interesuj się