Wydarzenia Bielsko-Biała

Wilamowice – mieszkańcy bez wody, nagła przerwa w dostawie

Fot. pixabay

Przez wiele godzin większość mieszkańców gminy Wilamowice był dziś w nocy i wczoraj wieczorem pozbawiona wody. Ta już pojawiła się w kranach, choć do tej pory nie wiadomo, co było powodem przerwy w dostawach.

Wczoraj około 17.00 dostawca wody dla odbiorców na trenie Wilamowic oraz okolicznych sołectw czyli Górnośląskie Przedsiębiorstwo Wodociągowe S.A. zaprzestało z nieznanych przyczyn „pompowania” wody do dwóch kluczowych punktów jej dystrybucji na terenie gminy czyli hydroforni w Wilamowicach oraz Hecznarowicach
W związku z czym gminy Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Wilamowicach nie był wstanie zaopatrywać swoich odbiorców. W praktyce oznaczało to, że pozbawionych jej byli mieszkańcy prawie całych Wilamowic oraz Zasola Bielańśkiego natomiast w pozostałych sołectwach woda dostarczana była tylko do niektórych budynków (skutki wstrzymania dostaw odczuli nawet niektórzy mieszkańcy pobliskich Jawiszowic lezących już w gminie Brzeszcze). Jak informują władze Wilamowic dziś we wczesnych godzinach porannych przywrócone zostały dostawy do obu hydroforni i wznowiły one działalność. Jednak w ciągu jeszcze kilku najbliższych godzin  – w celu odpowietrzenia sieci prowadzone będzie odpuszczanie wody przez hydranty ppoż zamontowane na sieci wodociągowej, co może powodować chwilowe spadki ciśnienia wody – informują mieszkańców tamtejsze służby wodociągowe. Z kolei władze gminy tłumaczą, że do tej pory nie otrzymały jednoznacznego i wiarygodnego wyjaśnienia z GPW S.A odnośnie przerwy w dostawie wody. Wyraziły też nadzieję, że dostawa wody z GPW będzie prowadzona w sposób ciągły i niezakłócony, co zagwarantuje dostarczenie wody do Klientów Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Wilamowicach.

google_news
Energylandia - praca 2023
Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Mietek z Hulanki
Mietek z Hulanki
1 miesiąc temu

Jest dużo śniegu……można stopić i jest jak znalazł.

klient nasz pan
klient nasz pan
1 miesiąc temu

Dobrze, że przynajmniej klientów napisano z dużej litery, szacunek u władz gminy jest. Napisano tak jakby klienci byli w nazwie. zakładu, więc ZWiK w Wilamowicach żyje z Klientami.