Porady i inspiracje Bielsko-Biała Cieszyn Czechowice-Dziedzice Żywiec Sucha Beskidzka Wadowice Oświęcim

W jaki sposób szybko obliczyć ubezpieczenie OC?

Już niedługo kończy się obowiązkowe ubezpieczenie komunikacyjne? Chociaż zawsze możesz pozostać u dotychczasowego ubezpieczyciela, nie warto ograniczać się do takiego rozwiązania. Warto obliczyć wysokość składki także w innych firmach. Sprawdź, jak zrobić to najszybciej.

Do wykupienia ubezpieczenia OC zobligowani są wszyscy właściciele zarejestrowanych pojazdów – niezależnie od tego, czy z nich aktywnie korzystają. Brak ważnej polisy oznacza kary finansowe, których wysokość uzależniona jest od przerwy w ubezpieczeniu. Dlatego warto wykupić polisę, jednak wybór nie powinien być przypadkowy. Trzeba porównać dostępne oferty, przeprowadzając kalkulacje w poszczególnych towarzystwach ubezpieczeniowych.

Oblicz wysokość składki przez Internet

Aby obliczyć cenę ubezpieczenia OC, wcale nie trzeba zbierać danych we własnym zakresie, chodząc od ubezpieczyciela do ubezpieczyciela. Wystarczy skorzystać z internetowego kalkulatora dostępnego m.in. na stronie https://rankomat.pl/kalkulator/oc-ac/. Jak to działa?

Tego rodzaju narzędzie funkcjonuje w oparciu o skomplikowane algorytmy. Dla użytkownika nie ma to jednak znaczenia, ponieważ obsługa kalkulatora jest prosta. Wystarczy wypełnić formularz, odpowiadając na konkretne pytania. Po akceptacji, system przekazuje informacje o ofertach konkretnych towarzystw ubezpieczeniowych.

Cała procedura zajmuje zaledwie kilka minut, a co ważne – składki możesz oszacować w dowolnym momencie i z dowolnego miejsca. Wystarczy tylko komputer lub urządzenie mobilne z dostępem do Internetu.

Czy kalkulator uwzględnia przerwę w ubezpieczeniu?

Przerwa w ubezpieczeniu może wpływać na wysokość przyznanych zniżek przez ubezpieczyciela. O tym, na jakiej zasadzie to działa, można przeczytać m.in. tutaj: https://rankomat.pl/samochod/przerwa-ubezpieczenie-oc-ac-zniki.

Warto podkreślić, że kalkulator działa bardzo precyzyjnie. Dlatego formularz zawiera pytanie o istniejącą przerwę w ubezpieczeniu. Jeśli takowa była, trzeba podać jak długo trwał ten okres.

Czy dane z kalkulatora są wiarygodne?

Kalkulator składki OC jest narzędziem wiarygodnym, o ile użytkownik wpisze poprawne dane. Warto jednocześnie podkreślić, że i tak ostateczna wycena należy do ubezpieczyciela. Dlatego kalkulacja przedstawiona w serwisie porównywarkowym nie jest wiążąca, aczkolwiek zwykle niewiele różni się od ostatecznej decyzji towarzystwa ubezpieczeniowego.

Korzystając z kalkulatora OC, możesz zaoszczędzić czas i pieniądze. Poświęć chwilę na wypełnienie formularza, dzięki czemu sprawdzisz, gdzie warto wykupić polisę.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Michał
Michał
11 miesięcy temu

Teraz znajdziesz tanie ubezpieczenie w telefonie to proste i szybkie w aplikacji Kupdirect skanujesz tylko kod z dowodu rejestracyjnego, bez wpisywania danych i w 5 sek masz porównanie składek a w 40 sek polisę na mailu