Sport Cieszyn

W kopaną przy stołach

5 listopada w strażnicy OSP Zamarski rozegrano I Turniej Amatorów o Puchar Sołtysa w futbolu stołowym.

Dwuosobowe zespoły rywalizowały w trzech kategoriach: Pary Open Amator, Pary Kobiet oraz Pary Junior. W pierwszej triumfował duet Pędzące Ślimaki (Wojciech Skupień/Patryk Henek), w drugim najlepsza była para o nazwie Fajterki (Paulina Haniaczyk/Agnieszka Zugaj), a w trzeciej najlepsza okazała się drużyna FC Zamarski (Jakub Misiarz/Bartosz Kohut). Organizatorem imprezy był Amatorski Klub Futbolu Stołowego w Zamarskach, działający przy Stowarzyszeniu Miłośników Zamarsk.

– Emocji nie brakowało. Cieszy nas duża frekwencja zawodników oraz kibiców. Łącznie w rywalizacji wystartowały trzydzieści dwie drużyny. Atmosfera była niesamowita a radość z grania oraz kibicowania była wyczuwalna w całej sali. Miłe słowa uczestników kierowane pod naszym adresem motywują nas do dalszego działania – powiedział o zawodach Marcin Ścibik, prezes AKFS i główny organizator turniejów w popularne “piłkarzyki”.

Oprócz samej gry były regionalne specjały, możliwość treningu z najlepszymi zawodnikami w kraju oraz wielki ekran, na którym można było śledzić rozgrywki. Organizatorzy, wspierani przez wielu ludzi dobrej woli i sponsorów, jak zwykle wysoko zawiesili poprzeczkę, dokładając wszelkich starań, by kolejne edycje zamarskich turniejów były coraz ciekawsze i bogatsze w atrakcje. Dla najlepszych nie zabrakło również cennych nagród i pucharów, które wręczył im Klaudiusz Zawada, sołtys Zamarsk.

Fot. AKFS Zamarski

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments