Wydarzenia Bielsko-Biała Cieszyn Żywiec Sucha Beskidzka Wadowice Oświęcim

W Szczyrku łączą sport i ewangelię

Ks. Jan Byrt, proboszcz parafii ewangelickiej w Szczyrku Salmopolu, przystępuje do akcji związanej z rozpoczynającymi się za dwa miesiące Mistrzostwami Świata w Piłce Nożnej w Moskwie. Duchowny chce połączyć sport z ewangelizacją i organizuje cztery ekumeniczne nabożeństwa. Pierwsze z nich odbędzie się 17 czerwca o 11.00.

– Zapraszamy zarówno tych, którzy kochają ewangelię, jak i miłośników piłki nożnej. Chcemy głosić Słowo Boże, modlić o rywalizację w duchu fair play, o widowiskowe mecze i powodzenie drużyny biało-czerwonych, a Bogu na chwałę zaśpiewać pieśni. Każde dziecko wyjdzie z nabożeństwa z symboliczną piłką w ręku – mówi ks. Jan Byrt.

Proboszcz poprosił o podarowanie piłek wiele osób. Jako pierwszy pozytywnie odpowiedział na apel PZPN. Do Szczyrku dotarły piłki z podpisami prezesa Zbigniewa Bońka, a także podarunki od wojewody śląskiego i marszałka województwa śląskiego oraz jednej z europosłanek. Jeśli ktoś chce wesprzeć tę akcję, może skontaktować się z parafią pisząc na adres e-mail: salmopol@wp.pl. 

KB_eko_m
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments