Wydarzenia Wadowice

Wadowice: 106. urodziny siostry Adaminy!

Siostra Adamina. Fot. Archiwum UM w Wadowicach.

Najstarsza mieszkanka wadowickiej gminy obchodzi dzisiaj 106 urodziny!

Z życzeniami pospieszyli między innymi burmistrz Wadowic Bartosz Kaliński, ks. infułat Jakub Gil, ks. prałat Stanisław Czernik – proboszcz z Andrychowa z rodzinnej parafii Jubilatki, ks. Jarosław Żmija – proboszcz wadowikciej parafii NMP, ojciec Leszek Stanczewski – przeor ojców karmelitów, ojciec Jacek Pawlikowski, siostra starsza Teresa Maciuszek, i s. prowincjalna Kamilia Laskowska oraz kilkanaścioro członków rodziny.

– Dziękowałyśmy za wszystko, co przez te lata siostra przeżyła, za miejsca służby, spotkanych ludzi. Za wszystko, co złożyło się na tę niepowtarzalną drogę życia. I kolejny rok Bożej tajemnicy – podkreśliła siostra Urszula, przełożona Zgromadzenia Sióstr Albertynek w Wadowicach.

Siostra Adamina – Maria Koczur przyszła na świat 6 września 1914 r. w Andrychowie, w katolickiej i patriotycznej rodzinie, jako jedno z ośmiorga dzieci Karoliny i Franciszka Koczur. Z domu rodzinnego wyniosła staranne wychowanie i wszystkie najlepsze wartości, przekazywane pietyzmem od pokoleń. Po śmierci ojca pomagała mamie w wychowywaniu i opiece nad młodszym rodzeństwem. W roku 1937 jako dwudziestotrzyletnia dziewczyna wstąpiła do Zgromadzenia Św. Brata Alberta, by za przykładem Ojca Ubogich, służyć najbardziej opuszczonym, wzgardzonym i cierpiącym.

 

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Gość
Gość
3 lat temu

Szczęść Boże

Nox
Nox
3 lat temu

Życzę zdrowa i błogosławieństwa Bożego!