Cieszyn KontaktB24

Wandale w Cieszynie

Słoneczna pogoda ostatnich dni zachęcała do spacerów. Jednak po przechadzce w centrum nadolizańskiego grodu przychodzi smutna refleksja.

Otóż miejsca, które pokochali mieszkańcy, są stale niszczone przez wandali. Wystarczy przejść się w pobliży rzeki Olzy czy kanału Młynówki. Na ławkach w popularnych miejscach nie brakuje obscenicznych napisów, numerów telefonów i podpisów. Chodniki “zdobią” nazwy drużyn sportowych, a niedawno remontowane mury – wyznania wandali… Ciężko jest się pogodzić z myślą, że tak niszczone są inwestycje płacone przecież a kasy nas wszystkich nas…. Ciekawe czy cieszyńscy wandale w swoim domu także “marzą” po ścianach i meblach?

navigate_before
navigate_next

google_news
9 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Wojciech Żaglewski s. Zygmunta
Wojciech Żaglewski s. Zygmunta
3 lat temu

Chciałem oddać głos ! ale musze się zalogować ! Z tym redakcja powinna się opamiętać !! Czy to trzeba być zalogowanym aby oddać głos ? To jest jedna z form utrudniająca łączenie się z ludźmi . Bo i tak gdy zacznę się logować to mi pokaże się tabliczka że adres e-mail już jest w użyciu ! Lub że litery są nie takie – etc.

Wojciech Żaglewski s. Zygmunta
Wojciech Żaglewski s. Zygmunta
3 lat temu

My Wandalowie , tworząc państwo przez jednoczenie plemion słowiańskich nie stosowaliśmy tzw . Ewaporacji ( łac. ewaporo = zamieniam w parę ) Tworzyliśmy z poszanowaniem godności i tożsamości narodów które były w naszym państwie ! Wandalowie nie stosowali Ewaporacji ani fałszowania historii . I nie kradliśmy cudzych tożsamości – jak to się obecnie robi . Minister kultury , Piotr Gliński – ,, tożsamość to nasze dziedzictwo ,, ale nie powiedział że tożsamość ukradziono Wandalom . Antoni Macierewicz – ,, musimy dokończyć budowanie narodu ,, Ale Polska jako ,, naród ,, istnieje od 1000 lat !! Więc co on chce budować… Czytaj więcej »

Wojciech Żaglewski s. Zygmunta
Wojciech Żaglewski s. Zygmunta
3 lat temu

Obecnie w kraju toczy się zbójecki Akt Ewaporacji ludu Wandalów ! I robi się to w myśl teorii p. Heinrich von Treitschke , który 1904 r. uczył . >>> Najwłaściwszą rzeczą jest cywilizowanie barbarzyńskiego narodu . Trzeba dać mu do wyboru – albo będzie wchłonięty przez naród rządzący , albo będzie wytępiony . Tak postąpili Niemcy z Prusami . Prusowie zostali wytępieni mieczem , albo stali się na wskroś Niemcami . Choć taki proces rozwojowy jest okrutny , pozostaje on wszakże błogosławieństwem dla ludzkości . Nastąpiło rozwiązanie słuszne , pierwiastek szlachetny pokonał i wchłonął mniej wartościowy . << …. według Małgorzata Kidawa-Błońska z Opus Dei , Wandalów trzeba ucywilizować ! Aby wykazać że Wandalowie są ,, pierwiastkiem mniej wartościowym ,, pod jej wskazaniem w Polsce wyprodukowano termin ,, wandalizm ,, Ale nigdzie nie pisze że Wandalowie są twórcami państwa polskiego . A fakt , ten starają się wymazać z historii Polski . Pomijając utworzenie państwa przez Wandalów !

Wojciech Żaglewski s. Zygmunta
Wojciech Żaglewski s. Zygmunta
3 lat temu

Szanowni Cieszynianie ! W dniu 4 miesiące temu pewien ,, obs,, pisał , to jest jeden i ten sam wandal , zrobić nagonkę .. etc. A oto na czym opierano się aby ,, wyprodukować ,, termin Zniesławiający i Znieważający naród Wandalów ! To pisze i dla tego ,, obs,, To cytat z książki prof. Aleksander Krawczuk ,, Poczet cesarzy rzymskich ,, z 1995 r. >>>> ……………………………. Drugiego czerwca 455 r. Genzeryk wkroczył do miasta nie napotykając najmniejszej próby oporu . A przecież mury Rzymu imponowały swoim ogromem , były trudne do zdobycia . I nie brakowało w mieście broni ,… Czytaj więcej »

Wojciech Żaglewski s. Zygmunta
Wojciech Żaglewski s. Zygmunta
3 lat temu

Szanowni mieszkańcy Cieszyna ! W 17 .08. 2019 r. artykuł w waszych wiadomościach ,, beskidzka 24 ,, Wandale ,,w Cieszynie . ( Wyznanie – ,,wandali ,, ) Taki zwrot w tym artykule . Ale czy ktoś z Was zastanawia się skąd wziął się ten termin i dlaczego ? Otóż , termin ten powstał w Polsce w celu Ewaporacji ludu Wandalów . My Wandalowie jesteśmy członkami państwa jak każda inna społeczność . Ja uczyłem się historii – ale ani słowa w niej nie było o narodzie Wandalów . Termin ten uknuto aby zniszczyć nas , Państwo Polskie to nie naród jak… Czytaj więcej »

Jozin z Bazin
Jozin z Bazin
3 lat temu

A gdzie była straż miejska ???? Ja się pytam gdzie była i gdzie jest ta nieudolna formacja ?????

obs.
obs.
3 lat temu

To jest jeden i ten sam wandal.
Nagonkę na niego zrobić i nakazać 100 godzin prac oczyszczających całe miasto.

Wojciech Żaglewski s. Zygmunta
Wojciech Żaglewski s. Zygmunta
3 lat temu
Reply to  obs.

,, obs,, wyżej jest komentarz !!! Poczytaj sobie !

E_mil
E_mil
3 lat temu

Lepiej jakby miasto zainwestowało w monitoring,aniżeli w straż miejską.