Wydarzenia Cieszyn Kultura i rozrywka

Weź Nie Pytaj gwiazdą Gminnych Dożynek – Dni Gminy Goleszów

Po dwuletniej przerwie, spowodowanej obostrzeniami związanymi z pandemią COVID-19, mieszkańcy i sympatycy gminy Goleszów ponownie będą się cieszyć z wzajemnych spotkań i dwudniowej imprezy, podczas której nie zabraknie ani korowodu dożynkowego, ani dobrej muzyki.

Święto plonów, które tradycyjnie zostanie połączone z Dniami Gminy Goleszów, wystartuje 27 sierpnia w godzinach popołudniowych, a zakończy się 28 sierpnia wieczorem.

Obchody rozpoczną się od uroczystego korowodu, po którym nastąpi powitanie gości. O 14:15 zaprezentowany zostanie obrzęd dożynkowy, a zaraz po nim wystąpi Zespół Pieśni i Tańca „Goleszów”. Na 15:30 zaplanowano koncert Orkiestry Dętej “Puńcowianka”. Sobotniego wieczoru nastąpi również rozstrzygnięcie konkursu Wieńców Dożynkowych oraz konkursu „Gmina Goleszów w Kwiatach i Zieleni”. O godz. 18:00 na scenie  zlokalizowanej na parkingu obok Urzędu Gminy w Goleszowie pojawi się znany mieszkańcom naszego regionu, a także fanom disco polo z całej Polski, zespół Weź Nie Pytaj.

Formacja zadebiutowała utworem „Cicha woda”, którego liczba wyświetleń w serwisie YouTube przekroczyła już 18 milionów. Zainteresowanie zespołem oraz kolejnymi wykonaniami jest spore, a ich rozpoznawalność staje się coraz większa dzięki wyrazistym utworom i charyzmatycznej, pochodzącej ze Skoczowa wokalistce – Sylwii Morcinek. Ostatnio zaprezentowali utwór “Do białego rana”, opatrzony barwnym, miejscami zabawnym teledyskiem.

fot. Weź Nie Pytaj / oficjalny profil na Facebooku

Drugi dzień świętowania rozpocznie się od koncertu zespołu Amatorskie Grupy Gitarowe. Na scenie pojawią się również mistrzynie świata w Acrodance, Zuzanna Żydek i Martyna Sajdok, a o pokaz tańca współczesnego zadba Julita Janota. Na scenie pojawi się Silesia Tyrol Band, zespół Turnioki, który będzie gwiazdą niedzielnego wieczoru, a o zabawę taneczną zadba DJ Adacho. Dwudniowe święto zakończy się występem Teatru Ognia “INFERIS”.

google_news