Wydarzenia Bielsko-Biała

WIDEO | Awans po jedenastu latach! Wielkie szczęście w Cygańskim Lesie

Po jedenastu latach gry w III lidze w sobotę historyczny awans wywalczył Rekord. Po końcowym gwizdku radości w Cygańskim Lesie nie było końca. – Wreszcie. Trzeba było długo czekać – mówi prezes Janusz Szymura. – Był jakiś stres, presja, ale podołaliśmy. Wiara była ogromna, wierzyliśmy, że ciężka praca zaprocentuje. To był długi sezon, gdzie trzeba było być solidnym przez cały rok – dodaje kapitan Konrad Kareta.

– To jest uczucie radości, szczęścia. Jak się o coś walczy przez wiele lat, to człowiek ma obawy, że coś się nie uda, nie powiedzie. Ten mecz w przeciwieństwie do wielu innych, nie był dla nas udany – mówił po końcowym gwizdku prezes klubu Janusz Szymura. – Były pełne obawy, jak to się skończy. Piękny gol Daniela Świderskiego, naprawdę chapeau bas, i później drużyna się rozkręcała. Jestem bardzo szczęśliwy, że decydującą bramkę o awansie zdobył Kacper Kacprzak, nasz wychowanek, niedawny maturzysta. Chłopak, który oddał tu już dużo serca. Wreszcie ten upragniony awans – mówił prezes Rekordu.

– Liczyliśmy się z tym, że możemy stracić bramkę, ale duże zespoły się podnoszą. Zespół się nie podłamywał, zagraliśmy bardzo dobrą drugą połowę. Zdobyliśmy zasłużonego gola – mówił trener Dariusz Klacza. – Poprawiliśmy to, co chcieliśmy po pierwszej połowie i wiedzieliśmy, że jak wejdziemy na swoje tory, to bramka jest kwestią czasu – ocenił zwycięskie spotkania kapitan drużyny Konrad Kareta.

 

Dzięki wygranej w ostatnim meczu Rekord z dorobkiem 75 punktów wygrał ligę i utrzymał przewagę nad drugimi w tabeli rezerwami Śląska Wrocław – 73 punktów, które w sobotę także wygrały.

google_news