Cieszyn Na sygnale

Włamywacz wpadł na gorącym uczynku

Fot. z archiwum KPP w Cieszynie

Policjanci patrolu interwencyjnego cieszyńskiej komendy zatrzymali obywatela Czech, który usiłował włamać się do samochodu ciężarowego. 29-latek podjął próbę ucieczki, ale został szybko zatrzymany i obezwładniony przez mundurowych. Odpowie również za kradzież trzech rowerów wartych ponad 5000 zł, zniszczenie mienia na kwotę 5000 zł oraz posiadanie narkotyków.

Zdarzenie miało miejsce po godz. 23.00. Policjant dyżurny cieszyńskiej jednostki skierował funkcjonariuszy ogniwa patrolowego na ulicę Przykopa w Cieszynie, gdyż otrzymał zgłoszenie o mężczyźnie usiłującym włamać się do samochodu. Na widok mundurowych, przestępca zaczął uciekać i usiłował ukryć się w zaparkowanym na terenie parkingu samochodzie. Policjanci szybko go obezwładnili i zatrzymali.

– Sprawcą zdarzenia okazał się 29-latek zza Olzy. W trakcie przeszukania policjanci znaleźli przy nim nie tylko łom, ale również blisko 3 gramy metamfetaminy. Mężczyzna został zatrzymany. W trakcie czynności policjanci ustalili również, że 29-latek jest odpowiedzialny za kradzieże rowerów na terenie miasta. Obywatel Czech usłyszał już zarzuty usiłowania włamania, zniszczenia mienia oraz kradzieży rowerów. Łączne straty, jakie ponieśli pokrzywdzeni, wynoszą ponad 10 tysięcy złotych. 29-latek za swoje czyny odpowie przed sądem. Przestępstwa, które popełnił, zagrożone są karą do 10 lat pozbawienia wolności – wyjaśnia Krzysztof Pawlik, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie.

KB_szczepionki
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments