Wydarzenia Cieszyn

Cieszyn: Obrady powiatowej rady. Sesja nr 30

22 czerwca, odbyła się XXX sesja Rady Powiatu Cieszyńskiego w tej kadencji. Ponad dwugodzinne obrady prowadził przewodniczący Stanisław Kubicius. Radni przyjęli bez uwag informację o opiece senioralnej realizowanej w powiecie cieszyńskim, a następnie głosowali nad uchwałami.

Dotyczyły one, m.in. ustanowienia dorocznych nagród za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury, zmiany siedziby Ogniska Pracy Pozaszkolnej z adresu Koniaków 280 na adres Koniaków 440, wyrażenia zgody na zamianę nieruchomości w związku z planowana budową nowej siedziby Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Cieszynie, czy wyrażenia zgody na odstąpienie od przeprowadzenia przetargu (chodzi o dalszy wynajem pomieszczeń na terenie Szpitala Śląskiego, w których funkcjonuje rezonans magnetyczny). Ponadto powierzono gminie Wisła, zgodnie z zawartą umową, modernizację odcinka drogi powiatowej nr 2675 S (ulica Czarne) i mostu w ciągu tej drogi powiatowej na potoku Biała Wisełka.

Następna sesja odbędzie się pod koniec sierpnia, prawdopodobnie już w normalnym trybie, czyli z obecnością radnych w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego.

KB-bomber
Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Hermenegilda Troskliwa
Hermenegilda Troskliwa
1 miesiąc temu

Jeśli zapowiedź, chyba i dla mieszkańców, następnej sesji w trybie normalnym no to obecność nie tylko radnych lecz zaproszenie na sesję mieszkańców.

Hermenegilda
Hermenegilda
1 miesiąc temu

Czy seniorzy też nie mają uwag w sprawie opieki nad nimi?