Wydarzenia Sucha Beskidzka Wadowice Oświęcim

Wojewoda rozdawał promesy

Wojewoda małopolski Józef Pilch gościł w starostwach powiatowych w Oświęcimiu i Wadowicach. Nie przyjechał z pustymi rękoma. Przekazał starostom oraz wójtom i burmistrzom z tych powiatów, a także powiatu suskiego promesy na dofinansowanie w ramach Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019. oraz na usuwanie skutków klęsk żywiołowych.

Zbigniew Starze, starosta oświęcimski otrzymał promesę na 5,2 mln zł  na dofinansowanie inwestycji realizowanych w ramach Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej. Pieniądze zostaną wydane na przebudowę ulic Pod Górką i Jezioro w Zaborzu (2,3 mln zł) i ul. Bielskiej w Jawiszowicach (2,9 mln zł). Do gminy Brzeszcze trafił 1 mln zł na modernizację ulic Kusocińskiego i Piaski w Jawiszowicach, do Kęty otrzymały 1,1 mln zł na remont ul. Podlas w Malcu. Jeszcze więcej bo 1,3 mln zł przypadło gminie Oświęcim na przebudowę ulic Osiedlowej, Jutrzenki, Jaworowej, Grabowej w Zaborzu. Na remont ul. Ogrodowej w Polance Wielkiej gmina otrzymała 1,2 mln zł.

Goszcząc w wadowickim starostwie Józef Pilch przekazał gminie Maków Podhalański 1,4 mln zł na remont drogi gminnej „Bałosówka – Tochówka – Nowakówka” w Grzechyni oraz na os. Polana w Grzechyni. Ponadto wręczył trzy promesy na usuwanie skutków klęsk żywiołowych. Maków Podhalański uzyskał 210 tys. zł na remont mostu na os. Syce w Kojszówce, gmina Lanckorona 300 tys. zł na remont drogi  „Lanckorona – Łaśnica – Ostrowiec”, a gmina Spytkowice 140 tys. zł na odbudowę mostu nad potokiem Spytkowickim na ul. Sosienki w Spytkowicach.

Glos_praca
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments