Wydarzenia Cieszyn

Wokół rolnictwa w Międzyświeciu

Fot. Dorota Kreht-Raszyk

Zespół Szkół Przyrodniczo-Technicznych w Międzyświeciu – placówka z bogatą tradycją – kolejny raz gościł uczestników Forum Rolniczego Ziemi Cieszyńskiej. Dziewiętnastą edycję imprezy otworzyli wspólnie włodarze powiatu cieszyńskiego i gminy Skoczów, starosta Mieczysław Szczurek oraz burmistrz Mirosław Sitko.

W programie XIX Forum Rolniczego Ziemi Cieszyńskiej znalazło się kilka wykładów. Roman Włodarz, prezes Śląskiej Izby Rolniczej, opowiedział o uwarunkowaniach prawnych rolniczego handlu detalicznego i sprzedaży bezpośredniej, jak również wyjaśnił kwestie związane z podatkiem dochodowym, podatkiem od nieruchomości i podatkiem VAT w rolniczym handlu detalicznym. Rolnicy zaznajomili się ponadto z nowymi zasadami paszportowania roślin.

Nie brakło również dyskusji. W panelach można było porozmawiać m.in. o uboju zwierząt w gospodarstwie i zagrożeniach chorobami zakaźnymi oraz o warunkach uzyskania wsparcia finansowego do wapnowania w gospodarstwie rolnym. Czynne były też stoiska różnego rodzaju organizacji związanych z rolnictwem i wspierających go.

Fot. Dorota Krehut-Raszyk

 

Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
M. Luter
M. Luter
3 miesięcy temu

Im więcej mamy, tym więcej chcemy mieć./ Je mehr wir haben, je mehr wir haben wollen.