Porady i inspiracje

Wszystko, co musisz wiedzieć o panelach drewnianych

Jesteś w trakcie wykończenia domu lub mieszkania? Marzy Ci się kompleksowy remont oraz wymiana paneli? Jeśli tak, musisz wiedzieć, że dobrze trafiłeś, ponieważ specjalnie z myślą o osobach takich jak Ty, powstał ten krótki tekst, z którego dowiesz się wszystkiego na temat wyboru paneli drewnianych. Jeśli zatem jesteś zainteresowany tym tematem i chcesz dowiedzieć się więcej, nie czekaj ani chwili dłużej i już teraz przejdź do dalszej lektury.

Czym należy kierować się podczas wyboru paneli?

Decydując się na zakup paneli podłogowych, należy zdawać sobie sprawę z tego, że obecnie na rynku istnieje wiele różnych rodzajów, które w zależności od indywidualnych potrzeb klienta mogą sprawdzać się lepiej lub gorzej. Jeśli zatem masz w planach zakup paneli, odpowiedz sobie na kilka kluczowych pytań, które mogą naprowadzić Cię na to, czego konkretnie szukasz. Jeśli dajmy na to, zależy Ci na tym, by panele pasowały do Twojego nowoczesnego, białego wnętrza urządzonego w stylu skandynawskim, dobrym pomysłem może okazać się zastosowanie kontrastu w postaci paneli wykonanych z drewna hebanowego. Każdy, kto choć trochę interesuje się wykończeniem wnętrz, z pewnością doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że jeśli chodzi o trwałość oraz jakość paneli drewnianych, to prawdziwe drewno nie ma sobie równych. Dlaczego?

Czym różnią się panele drewniane od paneli wykonanych z innego materiału?

Najczęściej występującym materiałem używanym do tworzenia paneli jest tak zwany laminat. Choć panele z laminatu mogą wyglądać dobrze, warto zdawać sobie sprawę z tego, że ich jakość bardzo odbiega od desek wykonanych z prawdziwego drewna. Przede wszystkim należy jasno zaznaczyć, że panele wykonane z laminatu mają tendencję do rozchodzenia się. Problem ten może wystąpić od razu po zamontowaniu produktu lub po kilku latach używania. Najczęstszym powodem rozchodzenia się tego typu paneli jest mycie podłóg mokrym mopem. Czasem jednak zdarza się tak, że panele pod wpływem chodzenia rozchodzą się samoistnie. Co wtedy należy zrobić? Jeśli panele mają gwarancję, warto spróbować je zareklamować, jeśli jednak gwarancja już minęła lub sprzedawca nie chce jej przyjąć, konieczna może okazać się całkowita wymiana podłogi. Jak unikać takich sytuacji? Najlepszym rozwiązaniem jest odpowiednia pielęgnacja podłogi lub też wybór paneli drewnianych.

Podstawową różnicą między tymi rodzajami paneli, jest oczywiście materiał użyty do ich tworzenia. W przypadku paneli drewnianych do czynienia mamy z kilkoma cienkimi warstwami drewna, które zostały ze sobą dokładnie sklejone. Jeśli jednak chodzi o panele laminatowe, to są one wykonane z tak zwanej płyty HDF.

Kolejną różnicą, o której należy wspomnieć, jest izolacja. Drewno jest doskonałym izolatorem, oznacza to, że w przeciwieństwie do paneli z HDF, będzie ono trzymało ciepło, a także dobrze reagowało na ewentualne zmiany temperatur.

Dlaczego warto postawić na panele Venifloor?

Jeśli zastanawiasz się nad konkretnym produktem, dobrym pomysłem może okazać się zakup paneli podłogowych Venifloor ze strony venifloor.com. Panele Venifloor charakteryzują się bardzo wysoką jakością drewna, a także doskonałą estetyką, która jest w stanie zadowolić nawet najbardziej wymagającego klienta. Wśród szerokiej gamy produktów znaleźć można między innymi podłogi drewniane lakierowane, podłogi olejowoskowane oraz panele ścienne. Prawdziwym hitem ostatnich sezonów są panele olejowoskowane wykonane z dębu retro firmy Venifloor. Dzięki wyjątkowemu wykończeniu podłoga ta sprawdzi się wprost idealnie zarówno do nowoczesnych, jak i rustykalnych wnętrz.

KBszpital
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments