Nieprzypisany

Wybierasz się na mecz z Wisłą Kraków? Weź ze sobą pluszaka!

Fot. PhotoArt – Artur Grabski

Już w najbliższy piątek, 27 października na Stadionie Miejskim zorganizowana zostanie akcja “Dorzuć misie”, która zorganizowana zostanie przez Fundację STS.

Akcja polega na przyniesieniu przez kibiców maskotek, które po gwizdku kończącym pierwszą połowę wylądują na murawie stadionu. Za każdego pluszaka Fundacja STS przekaże 5 zł na wybrany przez klub cel.

Domowy mecz bielszczan z gośćmi z Krakowa będzie dla wszystkich kibiców „Górali” wyjątkowy. Przynosząc na mecz pluszaka będą oni mogli wesprzeć Stowarzyszenie Teatr Grodzki, który od lat współpracuje z lokalnym klubem. W trakcie przerwy spotkania odbędzie się bowiem piąta odsłona akcji “Dorzuć misie” organizowanej przez Fundację STS. – Zachęcamy wszystkich naszych kibiców, którzy wybierają się na mecz z Wisłą, by zabrali ze sobą pluszaki i na znak spikera rzucili je w przerwie meczu na murawę – mówi Bogdan Kłys, Prezes Zarządu TS Podbeskidzie.

Fundacja STS za każdą maskotkę przekaże 5 zł na Stowarzyszenie Teatr Grodzki, które prowadzi programy edukacyjne i artystyczne dla dzieci i młodzieży w trudnej sytuacji życiowej, osób niepełnosprawnych, ofiar uzależnień, osób starszych i innych grup potrzebujących wsparcia. Misie rzucone na murawę trafią natomiast do osób potrzebujących.

– Jako zaangażowany sponsor, dzięki takim właśnie akcjom, po raz kolejny wychodzimy poza ramy umowy sponsorskiej i angażujemy społeczność kibicowską klubu i regionu. Cel jest szczytny – pomagamy Stowarzyszeniu Teatr Grodzki. Jako firma odpowiedzialna społecznie, chętnie angażujemy się w inicjatywy, które niosą za sobą realne wsparcie, a które wpisują się w realizowaną przez nas strategię społecznej odpowiedzialności biznesu. Liczymy na to, że kibice z Bielska nie zawiodą i przyniosą na piątkowy mecz wiele pluszaków. To od nich zależy, ile pieniędzy trafi do wybranego beneficjenta – komentuje Paweł Rabantek, dyrektor marketingu w STS.

– Bardzo cieszymy się, że akcja „Dorzuć misie”, organizowana wspólnie z Fundacją STS, po raz pierwszy zawita do 1 ligi i to właśnie na naszym stadionie. Wspólnie ustaliliśmy, że cała zebrana kwota zostanie przekazana na Fundację Teatru Grodzkiego, której podopieczni od dawna licznie pojawiają się na wszystkich domowych meczach Górali, a ostatnio mieli także okazję zwiedzić nasz stadion. Mamy nadzieję, że na najbliższym Meczu Rundy, z Wisłą Kraków, dopisze podobna frekwencja jak podczas majowego spotkania i wspólnie z kibicami uzbieramy okazałą kwotę – dodaje Bogdan Kłys.

W trakcie czterech odsłon akcji „Dorzuć misie” w Lubinie, Kielcach, Częstochowie i Białymstoku zebrano 120 666 maskotek. Tym samym, na konta osób potrzebujących trafiło 603 240 zł.

Idea akcji pochodzi z rozgrywek hokejowych, jednak różni się tym, że pluszowe maskotki rzucane są, gdy gospodarze strzelą pierwszego gola. Co więcej, w przypadku meczu Podbeskidzia każdy pluszak będzie stanowił równowartość wsparcia finansowego przekazanego przez Fundację STS.

Organizatorzy proszą, by wszystkie maskotki były czyste i szczelnie zapakowane w foliowe opakowania (by w razie opadów się nie ubrudziły).

google_news