Wydarzenia Bielsko-Biała

Wydali książkę na okrągłą rocznicę. To cała historia samorządu

Z okazji 50-lecia Gminy Jasienica (1973-2023) i 30-lecia samorządu wydana została książka. Licząca 600 stron, piękna albumowa publikacja, opisuje funkcjonowanie samorządu gminy Jasienica. Nakład wydania to 1000 sztuk. Książek nie ma sprzedaży, będą darowane w formie upominku wszystkim tym, którzy zasłużyli się dla gminy.

Gmina Jasienica założona została w 1973 roku, obchodzi więc okrągłe 50 lat. W tym roku mija także 30 lat gminnego samorządu. To doskonała okazja, by przybliżyć nieco historii. Dlatego wydano ciekawą książkę, którą dziś zaprezentowano.

Przez 30 lat funkcjonowania gminnego samorządu wiele się zmieniło – zarówno pod względem infrastruktury, zdrowia, szkolnictwa, jak również, szczególnie ostatnimi laty, przedsiębiorczości (powstała Jasienicka Niskoemisyjna Strefa Ekonomiczna – red.) i turystyki (Kurort Zamek Grodziec) – mówił w czasie prezentacji wójt Janusz Pierzyna, który jest autorem książki.

Publikacja o Jasienicy niestety nie trafi do regularnej sprzedaży. Liczący 600 stron album wydrukowany został w nakładzie zaledwie tysiąca sztuk. Będzie formą prezentu dla osób, które aktywnie działają na rzecz gminy.

google_news
Subskrybuj
Powiadom o
guest
6 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Mieszkaniec
Mieszkaniec
3 miesięcy temu

Autor może być jeden duży Miś on musi być wielki kto otrzyma Album dostanie talon na rybę z Spółdzielni Rolnej Zwycięstwo z Jasienicy od Misia na festnie

o co chodzi?
o co chodzi?
3 miesięcy temu

Kto bogatemu zabroni?

Arek Barek
Arek Barek
3 miesięcy temu

Szkoda ze nie ma w sprzedaży ponieważ chętnie bym kupił

Z tela
Z tela
3 miesięcy temu

Ta gmina to już nie kabaret ale cyrk.

Gość
Gość
3 miesięcy temu
Reply to  Z tela

Cyrk to ty masz w głowie,a do okola cyrku na sra ne i nie pozbierane.Dzięki zaangażowaniu i stanowczemu “NIE!” radnych z gminy Jasienica,PM Bielsko-Biała podjął właściwą decyzję w sprawie spalarni.
Szanuję i dziękuję,właściwi ludzie na właściwych stanowiskach,przykład dla innych,zwłaszcza dla sprzedajnych radnych z bielska.

nie wiadomo
nie wiadomo
3 miesięcy temu

Jaka to wartość 1000 szt., ile budżet gminy wydał, może pozyskał środki. Kto zasłużył się więcej z autorstwa?, ciężko zrozumieć aby wójt tylko był autorem.