Wygrana po przerwie

Szczypiorniści MKS Ustroń pokonali w meczu II ligi mężczyzn Tężnię Busko-Zdrój 28:20. – Cieszy zwycięstwo, cieszą punkty. Trochę się tego spotkania obawiałem, ale wyszło dobrze. Początek był niemrawy, ale potem weszliśmy na właściwie obroty, rozkręcaliśmy się z minuty na minutę i tak naprawdę przez cały czas kontrolowaliśmy wynik – powiedział po meczu Piotr Bejnar, trener ekipy spod Równicy.

Ustronianie dobrze weszli w mecz. Twarda obrona i skuteczna gra w ataku sprawiły, że szybko objęli prowadzenie 9:2. Później gospodarze kontrolowali wydarzenia na parkiecie i na przerwę schodzili z pięciobramkową zaliczką, prowadząc 15:10. Po zmianie stron goście nieco zniwelowali straty, do trzech trafień (19:16), ale kolejnych pięć bramek rzucili zawodnicy MKS-u, zapewniając sobie spokojną końcówkę zawodów. Ostatecznie zespół z Ustronia wygrał 28:20.

Gole w meczu z Tężnią rzucali: Michał Jopek (8), Szymon Gogółka (5), Łukasz Gogółka (4), Aleksander Bejnar (3), Marcin Białkowski (3), Mateusz Cieślar (3) i Dawid Jenkner (2). Ponadto wystąpili: Piotr Browarczyk, Łukasz Szczęsny, Marcin Siekierka, Krzysztof Markuzel, Jan Cieślar, Piotr Puzoń i Dominik Siekierka.