Wydarzenia Wadowice

Wyniki postępowania dyscyplinarnego wobec policjantów. Chodzi o śmierć 14-latki z Andrychowa

W styczniu ojciec zmarłej 14-letniej Natalii z Andrychowa złożył zawiadomienie do Prokuratury Okręgowej w Krakowie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez policjantów, którzy byli zaangażowani w poszukiwania jego córki. Teraz zakończono postępowania dyscyplinarne.

Do tragicznych wydarzeń doszło pod koniec listopada 2023 roku w Andrychowie. 14-letnia Natalia zmarła po tym, jak kilka godzin leżała w śniegu w centrum miasta. Śledztwo w sprawie podjęła prokuratura, a małopolska policja poinformowała, że wszczęto postępowanie dyscyplinarne wobec czterech funkcjonariuszy policji.

Dziś przekazano, że Komenda Powiatowa Policji w Wadowicach zakończyła część postępowań dyscyplinarnych w stosunku do policjantów z komisariatu w Andrychowie i jednego policjanta z KPP Wadowice. Jedno postępowanie, dotyczące komendanta, zostało zawieszone z uwagi na stan zdrowia obwinionego.

Oficerowi dyżurnemu andrychowskiego komisariatu przedstawiono zarzut niedopełnienia obowiązków służbowych, uznano go winnym i ukarano ostrzeżeniem. Policjantowi z KPP Wadowice, który miał skontrolować przeprowadzone czynności poszukiwawcze prowadzone przez policjantów z komisariatu w Andrychowie przedstawiono zarzut wykonania czynności służbowej w sposób nieprawidłowy. Został uznany winnym, ale odstąpiono od ukarania. Wcześniej w tej samej sprawie naganą ukarany został policjant z Komisariatu w Kętach.

W wyniku szczegółowych ustaleń podczas prowadzonych postępowań dyscyplinarnych, 26 stycznia br. wszczęto jeszcze jedno postępowanie dyscyplinarne w stosunku do policjanta z Wydziału Kryminalnego w Andrychowie. Jest on obwiniony o naruszenie dyscypliny służbowej polegające na niewykonaniu polecenia i odmowie wykonania polecenia służbowego. Postępowanie jest w toku.

google_news
Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Oset
Oset
13 dni temu

Jagiełło to by strzelił.w sufit z ppc

Hermenegilda
Hermenegilda
13 dni temu

Teraz trzeba będzie szukać winnych wśród obywateli, którzy przechodzili koło nastolatki i nie reagowali.