Porady i inspiracje Bielsko-Biała Cieszyn Czechowice-Dziedzice Żywiec Sucha Beskidzka Wadowice Oświęcim

Wyprawka szkolna – co trzeba kupić?

Przygotowanie wyprawki szkolnej dla Twojego dziecka spędza Ci sen z powiek? Aby uniknąć zbędnego stresu, warto wcześniej przygotować listę niezbędnych rzeczy. Oto podstawowe elementy, które powinny znaleźć się w każdej wyprawce szkolnej.

Artykuły piśmiennicze i plastyczne

Elementy wyprawki szkolnej zależą w dużej mierze od wieku dziecka. Uczniom klas 1-3 oprócz długopisów do nauki pisania oraz ołówków mogą przydać się kredki pastelowe, flamastry oraz farby i pędzle. Warto pamiętać również o nożyczkach, linijce oraz kleju. 

W piórniku starszych dzieci miejsce przyborów plastycznych zajmują zazwyczaj przybory do geometrii takie jak: ekierka, kątomierz czy cyrkiel. Przydadzą się również kolorowe zakreślacze, które pomogą zaznaczyć najważniejsze fragmenty w notatkach.

Choć większość dzieci korzysta w szkole z długopisów, warto rozważyć zakup pióra dla dzieci. Pióro wymusza prawidłowe ułożenie palców oraz jest nieocenione w nauce estetycznego pisania.

Jaki piórnik wybrać?

Wszystkie artykuły piśmiennicze i plastyczne pomieści pojemny piórnik. Młodsze dzieci będą zadowolone z rozkładanych piórników z przegródkami. W takim piórniku każdy długopis, ołówek czy kredka mają swoje miejsce, łatwo więc szybko znaleźć potrzebny przedmiot i uniknąć bałaganu.

Dużą popularnością wśród starszych uczniów cieszą się piórniki w formie saszetek, które pomieszczą podstawowe przybory, takie jak długopis, ołówek, nożyczki, linijka czy cyrkiel.

Szeroki wybór piórników dla uczniów w różnych grupach wiekowych oferuje sklep z artykułami biurowymi Biuronimo: https://biuronimo.pl/piorniki_100.

Dobry plecak to podstawa

Ważnym etapem przygotowań do nowego roku szkolnego jest wybór plecaka. Powinien być on przede wszystkim wygodny i lekki. Należy pamiętać, że waga plecaka wraz z wyposażeniem nie powinna przekraczać 10-15 proc. wagi ucznia. Warto zwrócić uwagę, czy plecak ma usztywniany tył, który pomoże dziecku w zachowaniu odpowiedniej postawy, ograniczając przy tym ból pleców.

Liczne przegródki ułatwią uczniowi posegregowanie wszystkich akcesoriów i książek, dzięki czemu bez trudu znajdzie to, czego akurat potrzebuje. Warto zwrócić również na elementy odblaskowe, zwłaszcza jeśli wybierasz plecak dla starszego dziecka, które będzie wracać do domu bez towarzystwa osoby dorosłej.

Kompletowanie wyprawki szkolnej może być świetną zabawą, zarówno dla dzieci, jak i rodziców. Jeśli przystąpicie do tego odpowiednio wcześniej, unikniecie nerwowej bieganiny po sklepach w ostatnich dniach sierpnia. Elementy wyprawki szkolnej i inne artykuły biurowe możecie zamówić wygodnie przez internet – w sklepie Biuronimo znajdziecie wszystkie niezbędne akcesoria.

google_news