Wydarzenia Bielsko-Biała

Starobielski Piknik Historyczny przyciągnął tłumy. Zabawa była przednia! FOTO

Piknik Starobielski jak zawsze przyciągnął tłumy bielszczan. W niedzielne popołudnie oglądać można było wioskę wojów, pokazy strażackie i zakupić coś na jarmarku. W strefie gastronomicznej prawie wszystkie miejsca był zajęte, uczestnicy pikniku zajadali się przysmakami z grilla i nie tylko. Wieczorem wystąpiła Grupa Furmana.

Po uroczystym otwarciu pikniku odbyły się występy artystyczne dzieci i młodzieży z Domu Kultury w Starym Bielsku, Przedszkola nr 44, Szkoły Podstawowej nr 38, Szkoły Podstawowej nr 31 i scholi św. Stanisława. Bielska Drużyna Najemna Svantevit zaprezentowała świat wczesnośredniowiecznych wojów. Można było podziwiać popisowe walki. Na terenie probostwa stanęła średniowieczna wioska, a dzieci miały do dyspozycji dmuchańce. Rozegrano też turniej megapiłkarzyków.

W trakcie Starobielskiego Pikniku Historycznego można było zwiedzać kościół pw. św. Stanisława i uczestniczyć w pokazach strażackich. Około godz. 16.30 zaplanowano animacje dla dzieci, a zaraz potem energetyczna zumba dla wszystkich uczestników. Tradycyjnie były również przysmaki z grilla, ciasta od starobielskich gospodyń i grochówka, a dla najmłodszych popcorn, wata cukrowa i lody. Na zakończenie o godz. 19.00 odbył się koncert gwiazdy – zespołu Grupa Furmana.

google_news