Wydarzenia Sucha Beskidzka

Wyrok za pochwalanie zabójstwa w Internecie. 40-latek z powiatu suskiego skazany

Pod koniec roku głośno było o tym, że 40-letni mieszkaniec powiatu suskiego na swoim profilu oraz innej osoby w mediach społecznościowych zamieszczał posty, w których pochwalał popełnienie zabójstwa policjantów. Przy okazji znieważał też suskich policjantów. Sąd wydał w jego sprawie wyrok.

Pod koniec 2023 roku, na Facebooku 40-letni mężczyzna zamieszczał publicznie treści, w których pochwalał zabójstwo policjantów, do którego doszło we Wrocławiu, a także wskazując z imienia i nazwiska policjantów z Suchej Beskidzkiej znieważał ich w związku z pełnieniem obowiązków służbowych. Mężczyzna został zatrzymany m.in. dzięki działaniom CBZC w Krakowie.

– Prawomocnym wyrokiem Sądu Rejonowego w Suchej Beskidzkiej na oskarżonego 40-latka nałożono karę ograniczenia wolności jednego roku i sześciu miesięcy z obowiązkiem wykonywania nieodpłatnej, kontrolowanej pracy na cele społeczne w wymiarze czasu 30 godzin w stosunku miesięcznym, nawiązkę w wysokości 10 tys. na cel społeczny, tj. Fundację Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach oraz podanie treści wyroku do publicznej wiadomości poprzez umieszczenie na stronie internetowej Komendy Powiatowej Policji w Suchej Beskidzkiej – informuje policja.

google_news