Wydarzenia Bielsko-Biała

Wyróżnienie dla bielskich bibliotekarzy

Fot. Książnica Beskidzka

Książnica Beskidzka została wyróżniona w ogólnopolskim konkursie Mistrz Promocji Czytelnictwa, organizowanym przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich. To wyraz uznania za działania podejmowane przez bielskich bibliotekarzy na rzecz popularyzacji czytelnictwa książek.

I trzeba przyznać, że mimo trudności spowodowanych przez pandemię nie zasypiają na tym polu gruszek w popiele. Już statystki mówią same za siebie W ubiegłym roku udało się Książnicy zorganizować  ponad 1100 spotkań i wydarzeń o charakterze kulturalno-edukacyjnym. Uczestniczyło w nich osobiście lub online prawie 60 tysięcy osób.

Największą popularnością cieszyły się zorganizowane w formie stacjonarnej spotkania autorskie z aktorką Anną Dymną, dziennikarzem muzycznym Marcinem Kydryńskim, czy podróżniczką Elżbietą Dzikowską.

Równie wielkim zainteresowaniem spotkało się zorganizowane online spotkanie z Mariuszem Szczygłem, połączone z promocją jego najnowszej książki „Osobisty przewodnik po Pradze”. Miłośnicy literatury mieli też okazję spotkać się i porozmawiać z bielskimi autorami między innymi z Juliuszem Wątrobą czy Maciejem Bujakowskim promującym Kalendarium Bielska-Białej 1956-1989.

Pracownicy Książnicy prowadzili też zajęcia z zakresu obsługi komputera, poczty elektronicznej oraz umiejętności poruszania się po Internecie skierowane głównie do osób starszych. Przy czym nie zapominano też o innych grupach wiekowych oraz osobach niepełnosprawnych organizując dla nich szereg zajęć i warsztatów.

KB-tere
Subskrybuj
Powiadom o
guest
7 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Real
Real
4 dni temu

Pozdrawiam bibliotekarzy, wasza praca ma wielki sens. Ksiazki sa super!

półwierny
półwierny
4 dni temu

Niech się lepiej biblioteki nie chwalą bo nasza “rodzina” może się zainteresować

Hermenegilda
Hermenegilda
4 dni temu

Za jaki okres nagroda? Jeśli mowa o pandemii to chyba nie spotkania stacjonarne.

jacekbb
jacekbb
4 dni temu

Moje gratulacje dla Bibliotekarzy. Ale czy nie stać redakcji tej gazetki na coś więcej niz tylko troche statystyki . Z pewnością pracuja tam fajni ludzie , którzy mogliby coś powiedzieć o sobie i swojej pracy. Piszecie same hasełka i ogólniki . Całe szczęście ,że sa jeszcze ksiązki ….
pozdrawiam J.

Hermenegilda
Hermenegilda
4 dni temu
Reply to  jacekbb

Pełna zgoda, artykuły są w dużej części lapidarne, bez zadania sobie trudu głębszego wniknięcia w problem. Nasuwa się wiele pytań bez odpowiedzi.

DD
DD
4 dni temu
Reply to  Hermenegilda

Hermenegildonie. No nie wypada w ten sposób. Narzekasz na jakość, a jesteś tu chyba najczęściej komentującym. Gdzie nie spojrzę, tam swój jęzor zawiesisz. Więc jeśli jakość kiepska, to po co tu wchodzisz? Portali wszędzie w pierony, poszukaj czegoś górnolotnego. I nie, nic mnie nie łączy z tym portalem. Po prostu niedobrze mi się robi na twoje wypociny. Nie odpisuj. Artykuł przeczytany, więc już tu nie wejdę, czytać kolejnych wypocin/prób odpowiedzi nie będę.

Hermenegilda
Hermenegilda
3 dni temu
Reply to  DD

Nie tak prosto nagadać i się odwrócić na pięcie. Odpiszę ale nie Tobie DD lecz do “jacekbb”. Pełna zgoda jackubb, trochę więcej wysiłku u niektórych redaktorów i taką uwagę ma też prawo zamieścić czytelnik.
Nie wiem o co chodzi wyżej DD czy o jakość czy o zbyt dużą ilość komentarzy. Chyba o to drugie, co ma wspólnego jakość z ilością komentarzy?
Też mam kiepską jakość auta, nie przerzucam się na inne lecz naprawiam.