Wydarzenia Wadowice

Lekcje w Centrum Nauki Kopernik

SP nr 1 w Wadowicach. Fot. Bogdan Szpila

Szkolne wycieczki do Centrum Nauki Kopernik w Warszawie cieszyły się ogromnym zainteresowaniem młodzieży. Pandemia „uziemiła” uczniów, ale od czego jest Internet!

Szkoła Podstawowa nr 1 w Wadowicach będzie jedną z blisko 100 placówek, które w tym roku skorzystają z zajęć online prowadzonych przez specjalistów z Centrum Nauki Kopernik.

W najbliższy piątek, 9 kwietnia uczniowie „Jedynki” w ramach programu Nauka dla Ciebie połączą się z laboratorium w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie.

Kopernikowe e-Laboratoria to zajęcia online uzupełniające nauczanie zdalne. W ich trakcie eksperymenty można przeprowadzać w domu, wystarczą dostępne pod ręką przedmioty codziennego użytku. W wiosennym scenariuszu w poszukiwaniu kwasów uczestnicy przebadają cukier, mąkę czy sok z cytryny. Tematem zajęć będą też tajniki kamuflażu, który stosują rośliny i zwierzęta w świecie przyrody.

Dla nauczycieli biorących udział w e-Laboratoriach Centrum Nauki Kopernik przygotowało dodatkowe warsztaty poświęcone angażowaniu uczniów w samodzielne eksperymentowanie podczas zajęć online.

 

Energylandia - praca 2021
Subskrybuj
Powiadom o
guest
5 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Góralka
Góralka
4 dni temu

Brawo. Wspaniała inicjatywa. Pewnie młodzi ludzie mają już dosyć monotonnej nauki zdalnej. Życzę owocnej lekcji.

Hermenegilda
Hermenegilda
4 dni temu
Reply to  Góralka

e-wycieczki to nie nauka zdalna? Na pewno nie zastąpią wycieczek przed laty.

Góralka
Góralka
4 dni temu
Reply to  Hermenegilda

Tak e-wycieczki to nauka zdalna, ale nie monotonna to taki przerywnik coś innego chyba się nie zrozumieliśmy. I zgadzam się że e-wycieczki nie zastąpią tych z przed lat ale warto walczyć o normalność w każdy możliwy sposób. Bardzo współczuję wszystkim uczącym się począwszy od przedszkolaka po studenta to dla nich zły czas. Pozdrawiam

Oset
Oset
3 dni temu
Reply to  Hermenegilda

Ech , jak będzie e-rekonstrukcja bitwy pod Grunwaldem to Jagiełło wyjdzie z grobu i zdemoluje Wawel

Hermenegilda
Hermenegilda
3 dni temu
Reply to  Oset

Ale będzie musiał e-zdemolować.