Wydarzenia Żywiec

[ZDJĘCIA] Terapia ECMO dla 43-letniej pacjentki z Żywiecczyzny. Została przetransportowana śmigłowcem wojskowym do szpitala w Łodzi

Zdjęcia: Szpital Żywiec

Dzisiaj w godzinach popołudniowych 43-letnia mieszkanka powiatu żywieckiego hospitalizowana w ciężkim stanie na oddziale covidowym w Szpitalu Żywiec, została przetransportowana śmigłowcem wojskowym do Centralnego Szpitala Klinicznego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi.

Zespół lekarski zdecydował, że jedyną szansą na przeżycie pacjentki jest podpięcie jej do ECMO – urządzenia, które zastępuje funkcję uszkodzonych płuc do momentu, aż nastąpi poprawa ich funkcji. Terapia ta jest bardzo inwazyjna i wymaga współpracy wielu medyków, dlatego też realizowana jest w najbardziej wyspecjalizowanych placówkach. Dzięki współpracy dyrektor Szpitala Żywiec Małgorzaty Świątkiewicz oraz profesora Pawła Ptaszyńskiego, dyrektora ds. medyczno-organizacyjnych CSM UM, udało się zorganizować zabieg wszczepienia pacjentce ECMO i przetransportowania jej do łódzkiej placówki.

Do Żywca przyleciał profesor Waldemar Machała, specjalista anestezjologii, intensywnej terapii i medycyny ratunkowej, który wykonał już około 20 terapii ECMO na pacjentach zarażonych SARS-CoV-2 w Polsce. Po podłączeniu pacjentki w Szpitalu Żywiec do aparatury, nastąpiła procedura przetransportowania jej śmigłowcem wojskowym do Szpitala w Łodzi.

KB-tere
Subskrybuj
Powiadom o
guest
10 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Marek
Marek
1 dzień temu

Do pełni sukcesu musi znaleść się jeszcze dawca płuc.

AntyPisior
AntyPisior
3 dni temu

Ciekawe ilu pacjentów umiera dziennie na inne choroby przez brak leczenia. Paranoja. Jakby istniała tylko jedna choroba.

Hermenegilda
Hermenegilda
3 dni temu
Reply to  AntyPisior

Umierają lecz inne choroby nie mają statusu pandemii, kołdra jest za krótka. Lepiej nie wyobrażać sobie, nie sprawdzać co by się stało gdyby nie stosować zabezpieczeń. Służby zdrowia prawdopodobnie już nie mielibyśmy. To nie jest problem w kategoriach politycznych, antypisiorstwa.

Arek Barek
Arek Barek
2 dni temu
Reply to  Hermenegilda

Służba Zdrowia nie jest potrzebna ponieważ człowiekowi należny się naturalna śmierć kiedy go Ojciec wzywa a nie ingerencja lekarzy

mam
mam
11 godzin temu
Reply to  Arek Barek

j****j sie w łeb a mocno!!!

henryk
henryk
3 dni temu
Reply to  AntyPisior

ciekawe dyby to był ktoś z twoich bliskich co byś gadał

Na forum
Na forum
3 dni temu
Reply to  AntyPisior

Jak masz tak duży problem to zadzwonię do psychiatry i zrobię Ci kolejkę. Będziesz leczony paranoiku.

gr
gr
2 dni temu
Reply to  AntyPisior

W leczeniu psychiatrycznym też musisz swoje odstać.

Służba zdrowia powoli kona

Arek Barek
Arek Barek
2 dni temu
Reply to  AntyPisior

Miejscowi kanadyjscy lekarze pupile starosty nie mogli jej pomoc………….. to bardzo ciekawe

Hermenegilda
Hermenegilda
3 dni temu

Czy dla niedowiarków covidowych jest to tylko jedno istnienie ludzkie osoby młodej tym razem? Wielkie słowa uznania za akcję i niech by zakończyła się powodzeniem.