Wydarzenia Bielsko-Biała Cieszyn Na czasie

Wystartował nowy rok szkolny. Kiedy dni wolne, ferie i egzaminy?

Fot. Szkoła Podstawowa nr 5 w Żywcu

W poniedziałek o poranku rozpoczął się oficjalnie nowy rok szkolny 2023/2024. Przyglądamy się, jak prezentuje się harmonogram zajęć dydaktycznych w oparciu o terminy ferii i nadchodzących świąt.

Najbliższy dzień wolny od nauki czeka na uczniów 1 listopada z okazji Dnia Wszystkich Świętych. Na nieszczęście poszukiwaczy długich weekendów Święto Niepodległości 11 listopada wypadnie w sobotę.

Długo wyczekiwana zimowa przerwa świąteczna trwać będzie od soboty 23 grudnia do poniedziałku 1 stycznia. 6 stycznia tym razem nie będzie dodatkowym dniem wolnym, ponieważ wypadnie w sobotę.

Ferie zimowe dla uczniów województwa śląskiego trwać będą w dniach  29 stycznia – 11 lutego.

Wiosenna przerwa świąteczna została zaplanowana w terminie 28 marca – 2 kwietnia 2024 roku. Rozpocznie się w czwartek, a zakończy w środę. Warto wspomnieć, że Wielkanoc przypada w niedzielę, 31 marca.

Przyszłoroczna majówka (1-3 maja) wypadnie w dniach: środa, czwartek, piątek. Jeśli dodamy do tego, sobotę i niedzielę, to łącznie uczniowie będą mogli liczyć na 5 dni wolnego (niewykluczone że 2 dzień maja będzie odrabiany w inny dzień).

Ostatnim dodatkowym dniem wolnym będzie czwartek 30 maja, kiedy będziemy obchodzili Boże Ciało.

Dodajmy jeszcze, że część uczniów będzie miało wolne w związku z przeprowadzaniem egzaminów maturalnych oraz ósmoklasisty. Matury pisemne na poziomie podstawowym odbędą się w dniach 7-9 maja (wtorek, środa, czwartek). Uczniowie niższych klas szkół średnich nie pójdą wtedy do szkoły.  Podobna sytuacja będzie mieć miejsce przy okazji egzaminów ósmoklasisty, które przypadną na dni 14-16 maja. Młodsi uczniowie podstawówek będą mieli w tych dniach wolne.

Rok szkolny dobiegnie końca w piątek 21 czerwca. Mamy nadzieję, że uczniowie szczęśliwie dotrwają do tego dnia :).

 

 

 

 

 

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
4 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
K.B.
K.B.
3 miesięcy temu

Pierwszy dzień nauki, a tu już planuje się kiedy będą dni wolne. Kochani rodzice, płacicie za korepetycje, a dzieciaki po 11-tu latach nauki nie umieją podstaw algebry i fizyki. Po egzaminach płakać się chce.
Pierwszego stycznia już reporterzy kalkulują, kiedy wziąć dzień urlopu, żeby mieć jak najwięcej wolnego, a w kieszeni pustki i tylko narzekanie. Czy komuś się w głowie nie poprzewracało ? Idziemy do komunizmu.
Nic nie robić a pieniążki na konto same popłyną. HiHiHi

Hermenegilda
Hermenegilda
3 miesięcy temu
Reply to  K.B.

No ale wyniki egzaminów są bardzo dobre w statystykach

Biohazard
Biohazard
3 miesięcy temu
Reply to  K.B.

Za komuny to na pewno była lepsza edukacja. Skończyc jakąs politechnike to byłes gość a teraz same prywatne sorbony

na naukę czas
na naukę czas
3 miesięcy temu

Nie zaczynałbym od dni wolnych, ferii…