Wydarzenia Bielsko-Biała

Szczyrk: Pożar obiektu hotelowego. Spłonął garaż, quady i elewacja ściany | ZDJĘCIA

Siedem zastępów straży pożarnej i policję wysłano po otrzymaniu zgłoszenia pożaru garażu przy budynku przy ul. Beskidzkiej w Szczyrku. Po dojeździe na miejsce okazało się, że ogniem objęty jest garaż, w którym są dwa quady, elewacja ściany i część konstrukcji dachu. Straty będą duże!

Zgłoszenie pożaru wpłynęło z WCPR o godz. 21.16. – Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i podaniu dwóch prądów gaśniczych, jednego na płonący garaż i drugiego na elewację obiektu. Lokatorzy zdążyli w porę opuścić budynek przed naszym przybyciem, nikomu nic się nie stało – powiedział nam mł. kpt. Przemysław Kudrys z JRG1 w Bielsku-Białej

Po ugaszeniu pożaru strażacy rozebrali część konstrukcji garażu, dachu oraz ściany budynku. Budynek i miejsca objęte pożarem sprawdzono kamerą termowizyjną oraz pod kątem stężenia tlenku węgla. Ze względu na ukształtowanie drogi dojazdowej nie udało się podjechać drabiną mechaniczną pod budynek.

Wskutek pożaru spłonął garaż o konstrukcji drewnianej, dwa quady, elewacja ściany, drewno i różne urządzenia budowlane. Nadpalona została część konstrukcji dachu, okopcone co najmniej dwa pomieszczenia. Wstępne straty szacuje się na kilkaset tysięcy złotych.
W akcji uczestniczyły zastępy straży pożarnej z JRG1, OSP Szczyrk i policja. Przyczynę pożaru ustala policja wraz z biegłym zakresu pożarnictwa. Po akcji ratowniczo-gaśniczej na miejscu pozostał zastęp z OSP Szczyrk w celu dozorowania miejsca zdarzenia. W czasie akcji był zablokowany dla ruchu odcinek ul. Beskidzkiej.

google_news