Bielsko-Biała Na sygnale

Obok sklepu wyciekał z butli gaz. Wezwano strażaków | ZDJĘCIA

Wieczorem z WCPR wpłynęło, z którego wynikało, iż gaz wycieka z butli w sklepie przy ul. Wyzwolenia w Bielsku-Białej. Wysłano trzy zastępy straży pożarnej. Po dojeździe na miejsce okazało się, że wyciek gazu z butli ma miejsce na zewnątrz budynku.

Zgłoszenie zdarzenia wpłynęło z WCPR o godz. 20.36. – Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, sprawdzeniu urządzeniami pomiarowymi i kamerą termowizyjną szczelności butli. Wyciek miał miejsce w okolicy zaworu. Ratownicy przenieśli butlę na wolną przestrzeń, z daleka od budynków i tam w kontrolowany sposób wypuścili z butli resztę gazu – powiedział nam st. Kpt. Paweł Nycz z JRG1 w Bielsku-Białej.

W trakcie wypuszczania gazu z butli strażacy kontrolowali sytuację zarówno urządzeniami pomiarowymi, jak i kamerą termowizyjną. W pewnym momencie temperatura w okolicy zaworu butli wynosiła minus kilkanaście stopni Celsjusza, a chwilę później było to już minus 45 stopni Celsjusza.

– W takiej sytuacji, gdy ktoś wyczuje wyciek z gazu z butli, powinien powiadomić operatora numeru alarmowego 112. Najlepiej samodzielnie nie wypuszczać gazu z butli, żeby nie doprowadzić do sytuacji zagrażającej życiu lub zdrowiu – podkreślał nasz rozmówca. W akcji uczestniczyły dwa zastępy straży pożarnej z JRG1 i jeden z OSP Hałcnów. Działania strażaków trwały około pół godziny.

google_news