Wydarzenia Bielsko-Biała Cieszyn Czechowice-Dziedzice Żywiec Sucha Beskidzka Wadowice Oświęcim

Za nami największa lekcja resuscytacji krążeniowo-oddechowej w Polsce!

Hutchinson to międzynarodowa organizacja z ponad 170-letnią tradycją. W Polsce firma istnieje od 25 lat, posiada 7 zakładów produkcyjnych, zatrudnia blisko 8 000 pracowników i jest jednym z wiodących producentów w dziedzinie przetwórstwa polimerów dla branży motoryzacyjnej, lotniczej oraz szeroko pojętego przemysłu.

Od początku działalności Hutchinson w Polsce wierzymy, że społeczna odpowiedzialność biznesu ma kluczowe znaczenie dla kształtowania odpowiednich warunków dla zrównoważonego rozwoju. Dlatego z pełnym zaangażowaniem podejmujemy szereg aktywności mających na celu poprawę jakości życia oraz ochronę środowiska naturalnego, takich jak: działania proekologiczne, wolontariat pracowniczy, inicjatywy na rzecz lokalnej społeczności oraz projekty edukacyjne promujące zagadnienia z zakresu profilaktyki zdrowia lub pierwszej pomocy.

Na szczególną uwagę zasługuje ogólnopolski projekt zrealizowany 16 października 2023 roku, podczas Światowego Dnia Przywracania Czynności Serca. Tego dnia pracownicy Hutchinson Poland wspierali przebieg wydarzenia w roli wolontariuszy oraz dołączyli do grona blisko 600 osób, które podjęły próbę ustanowienia oficjalnego Rekordu Polski w kategorii “Największa lekcja resuscytacji krążeniowo-oddechowej”!

Ta jedyna w swoim rodzaju lekcja miała na celu trening umiejętności wykonywania resuscytacji krążeniowo-oddechowej (RKO), procedury którą podejmuje się w sytuacji nagłego zatrzymania krążenia, celem podtrzymania lub przywrócenia podstawowych funkcji życiowych poszkodowanego. Lekcja odbyła się na terenie łódzkiej Sport Areny i zgromadziła setki uczestników, w tym między innymi policjantów, strażników miejskich, ratowników, harcerzy oraz uczniów lokalnych szkół. Na miejscu nie mogło zabraknąć zespołu Hutchinson Poland! Do próby ustanowienia Rekordu Polski przystąpiło 112 pracowników ze wszystkich zakładów w Polsce. Dlaczego 112? By podkreślić znaczenie europejskiego numeru alarmowego! Na terenie hali przygotowano 100 stanowisk z fantomami imitującymi dorosłych, dzieci, noworodki a nawet psy, które w sytuacji zagrożenia życia potrzebowałyby pomocy osoby postronnej. Przy każdym stanowisku uczestnicy wydarzenia wykonywali cykle składające się z 30 uciśnięć klatki piersiowej a wszystko to w rytm nadawany przez Górniczą Orkiestrę Dętą SOLANIE z Kłodawy. Lekcja odbyła się w asyście wykwalifikowanych ratowników oraz gości ze świata sportu, biznesu i kultury, którzy z uśmiechem dopingowali poszczególne zespoły zadając przy tym pytania weryfikujące wiedzę z zakresu pierwszej pomocy.

Finalnie do lekcji przystąpiło 547 uczestników ustanawiając tym samym Rekord Polski w kategorii “Największa lekcja resuscytacji krążeniowo-oddechowej”! Udział w tym wyjątkowym wydarzeniu stanowi najlepszy dowód na to, że wartością Hutchinson Poland jest człowiek a bezpieczeństwo stanowi nasz najwyższy priorytet. Cieszymy się, że mogliśmy być jednym z głównych partnerów inicjatywy, która bawi, uczy i rozwija a przede wszystkim stanowi piękny przykład społecznej odpowiedzialności biznesu.

Serdeczne gratulacje oraz podziękowania dla całego zespołu, który przyczynił się do realizacji największej lekcji RKO w Polsce! Wspólnymi siłami udowodniliśmy, że wystarczą dwie dłonie, by uratować zdrowie lub życie człowieka!

We make it possible, together!

 

google_news