E-edukacja Cieszyn

Zagraniczne wojaże “Budowlanki”

Fot. Z archiwum szkoły

Młodzież z Zespołu Szkół Budowlanych im. gen. Stefana Grota Roweckiego w Cieszynie ma szczęście – dzięki realizacji międzynarodowego projektu „Sport wczoraj i dziś”, wspólnie z partnerami z Czech, Słowacji oraz Węgier i przy wsparciu Funduszu Wyszehradzkiego, uczniowie poznają bliskie nam kraje i swoich rówieśników.

Projekt rozpoczął się od trzydniowego wyjazdu do Budapesztu we wrześniu ubiegłego roku, podczas którego uczniowie ze wszystkich czterech szkół rywalizowali w turnieju piłki nożnej, a przy okazji zwiedzili stolicę Węgier. Drugim etapem projektu były sporty zimowe. Młodzież doskonaliła techniki jazdy na nartach oraz desce snowboardowej podczas trzydniowego pobytu w Wiśle. Nie lada atrakcją – szczególnie dla zagranicznych gości – był wieczorny kulig z pochodniami. Nacisk na sporty zimowe położono także podczas trzeciego wyjazdu, tym razem do czeskiego Žďárskiego Potoku, który połączony był z kursem nauki jazdy na nartach i snowboardzie.

Ostatnia podróż odbyła się na początku czerwca. Jej celem była Słowacja. Uczniowie zwiedzili Żylinę, uczestniczyli w spływie na tratwach i kajakach, podziwiali uroki Małej Fatry. Był też czas na “kolobieżki”, czyli popularne na Słowacji hulajnogi, rolki i wspólne ognisko.

Skomentuj

avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o