Wydarzenia Czechowice-Dziedzice

Zapadła decyzja o likwidacji fabryki zapałek w Czechowicach-Dziedzicach

Fot. Materiał prasowy

Decyzję o likwidacji PCC Consumer Products Czechowice S.A., czyli fabryki zapałek w Czechowicach-Dziedzicach, podjęło dzisiaj (26 listopada) Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie tej spółki.

W komunikacie czytamy między innymi, że decyzję podjęto w związku z trudną sytuacją ekonomiczną zakładu spowodowaną malejącym popytem na zapałki oraz trudnościami związanymi z epidemią COVID-19.

Kiedy decyzja ta wejdzie w życie  przestanie istnieć ostatni przemysłowy producent zapałek w Polsce, bo wcześniej zostały zamknięte fabryki w Gdańsku, Sianowie, Bystrzycy i Częstochowie. Proces likwidacji potrwa kilka miesięcy, a w jego trakcie zostaną spełnione wszystkie zobowiązania wobec pracowników i kontrahentów likwidowanego zakładu – podkreślono w komunikacie.

PCC Consumer Products Czechowice S.A. w likwidacji to największy w Polsce i jeden z największych w Europie producent zapałek. Spółka swoje początki miała w 1919 roku, a jej linie produkcyjne ruszyły w 1921 roku.

E-wydanie_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
12 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
podkarpacianin
podkarpacianin
1 miesiąc temu

Jak miało być inaczej jak te zapałki nie chciały sie zapalać, bo żałowano draski na pudełku. Miałem przyzwyczajenie, żeby je kupować,ale jak co 5 się zapalała to pomyślałem: Chwila, czy nie ma lepszych?

Macjej
Macjej
1 miesiąc temu

„Każdy, kto przeanalizuje naszą rzeczywistość, to szybko dojdzie do wniosku, że przeciwnik jest dużo silniejszy od nas, i po ludzku patrząc, tak naprawdę nie mamy szans. Podzielę się może z wami moją rozmową z kimś ważnym. Nie chcę tutaj mówić, kto to jest, ale jest to osoba, która rozmawiała z politykiem bardzo wysokiej rangi i powiedziała mi tak. Ten polityk w przypływie szczerości jej powiedział, że nikt z polityki, żaden poważny polityk nie wierzy już w suwerenność Polski. Nie wierzy już w suwerenność Polski…, w możliwość odzyskania tej suwerenności, że to jest jak gdyby sprawa przesądzona, a w wymiarze tym… Czytaj więcej »

tylko muzea zostaną
tylko muzea zostaną
1 miesiąc temu

Jest takie muzeum w Częstochowie a mieści się niedaleko wspaniałej neogotyckiej katedry . Muzeum Zapałek stworzono w miejscu zlikwidowanej fabryki zapałek tych słynnych z czarnym kotem . Ciekawa wystawa , robi wrażenie ten ogromny automat do produkcji zapałek . W 1913 roku nakręcono w częstochowskiej fabryce film “Pożar zapałczarni w Częstochowie”, będący jednym z najstarszych zachowanych polskich dokumentów filmowy można go tam też obejrzeć.

Biały Facet
Biały Facet
1 miesiąc temu

JAk tam poloczkowie?! Co wam tam jeszcze zostało w dyktaturze kobiet?! hahahahah

Hermenegilda
Hermenegilda
1 miesiąc temu
Reply to  Biały Facet

Biały Facet a nie Polak? Morze Murzyn z Polski pracujący w Czechach?

Hermenegilda
Hermenegilda
1 miesiąc temu
Reply to  Hermenegilda

Oczywiście “inżynier” morze przez “ż”, jakbym miała zadawać ćwiczenie morskie, przecież nie może być Murzyn Polak zza morza.

Jan
Jan
1 miesiąc temu

Obecny właściciel fabryki kupił ją od Skarbu Państwa w 2011 roku.
Obiecywał rozwój a likwiduje.

Tego chcieliście
Tego chcieliście
1 miesiąc temu

Teraz kupujcie czeskie zapałki tak jak i czeskie piwo i bądźcie szczęśliwi!

Marta
Marta
1 miesiąc temu

Zawsze zapałki z Czechowic były najlepsze teraz to dno naprawdę Polski już nie ma za niedługo zostanie tylko niewolnik Polak -pis

Oset
Oset
1 miesiąc temu

To co teraz będzie z lekturą pt. “Dziewczynka z zapałkami” pewnie pójdzie na opał 🙁

Jurek
Jurek
1 miesiąc temu

MORAWIECKI mówi co innego

Hermenegilda
Hermenegilda
1 miesiąc temu

Czym zapałki zamierza się zastąpić? już nie ma w komunikacie. A może skąd w Polsce będą czyli gdzie się opłaca produkować? Co będziemy dzielić na czworo jeśli nie polskie zapałki? A takie czasy mogą nadejść.