Wydarzenia Bielsko-Biała

Zasieją wielki ferment! Czas na festiwal kabaretowy w Bielsku-Białej

Miłośników twórczości kabaretowej czeka prawdziwa gratka. Przez kilka dni Bielsko-Biała będzie rozbrzmiewać gromkim śmiechem za sprawą Festiwalu Kabaretowego Fermenty.

Impreza rozpoczyna się 22 września o 18.09 w „Azyl Pubie” przy ulicy Wzgórze od wernisażu wystawy pokonkursowej IX Bielskiego Konkursu Satyrycznego „Wrzuć na luz”. – Zależało nam na premierowym pokazaniu realnych rysunków, nie tylko w formule wystawy on-line, żeby choć jakaś część miłośników humoru mogła stanąć twarzą w twarz z pracami doskonałych twórców parających się satyrycznym ujęciem rzeczywistości w aspekcie obyczajowym, aluzyjno-politycznym bądź… abstrakcyjnym – wskazują organizatorzy.

23 września o 18.00 w Domu Kultury w Starym Bielsku zaplanowano wydarzenie pn. „Bohdan Smoleń wiecznie żywy – anegdoty, żarty, fotografie, piosenki”. Widzowie mogą liczyć na opowieści Krzysztofa Deszczyńskiego, wieloletniego przyjaciela Bohdana Smolenia, aktora lalkarza, scenarzysty i reżysera. Gościnnie wystąpią Olga Łasak i Grzybowsky Band. Gospodarzem sceny będzie Piotr Skucha.

Gala Festiwalowa odbędzie się 24 września o 17.00 w Bielskim Centrum Kultury. Popis dadzą wtedy kabaret Hrabi i Czesław Jakubiec w programie „Ariaci”. Imprezę poprowadzi Olga Łasak z kabaretu Czesuaf, a gościnnie zagra Grzybowsky Band. – Badania dowodzą, że statystyczny Polak do opery idzie raz na 150 lat. Udając się na spektakl „Ariaci” będzie można… mieć to z głowy. Hrabi i Jakubiec udowadniają, że opera może być dla człowieka zrozumiała, pouczająca, wzruszająca, a nawet zabawna – przekonują organizatorzy festiwalu.

25 września o 17.00 w „Klubie Klimat” rozpocznie się Konkurs Kabaretów o Złotego Fermenta. Gwiazdą wieczoru będzie Antoni Gorgoń Grucha, „patriota, anarchista, samotny lider bez partii, swojski mąż stanu, czyli twój kandydat na prezydenta”, gościnnie wystąpi iluzjonista Adam Duryło. Wydarzenie poprowadzi Olga Łasak. W festiwalowym jury zasiądą: Anna Guzik, aktorka teatralna i telewizyjna, Dariusz Kamys z kabaretu Hrabi, Piotr Skucha z kabaretu Długi oraz Krzysztof Deszczyński. O laury zarówno przed jury, jak i festiwalową publicznością postarają się m.in. Kabaret A Jak! z Krakowa, Kabaret Demakijaż z Torunia, Kwiatkowski i Bank z Krakowa oraz Nibykabaret z Krakowa.

Nazajutrz festiwal wróci do Bielskiego Centrum Kultury na wielki finał. W spektaklu „Porwanie. Afera gruntowa” wystąpią Agnieszka Litwin z kabaretu Jurki, Dariusz Kamys z kabaretu Hrabi, Przemysław Żejmo z kabaretu Jurki, Marek Litwin z kabaretu Jurki oraz Marcel Wiercichowski, aktor z Teatru Bagatela w Krakowie. – To energiczna, zabawna farsa z rozbudowanym wątkiem politycznym i sensacyjnym. Piotr od kilkunastu lat sprzedaje ryby na osiedlowym bazarku, lubi swoją pracę i kiedy dowiaduje się, że targowisko ma zostać zlikwidowane, postanawia wziąć sprawy w swoje ręce i za wszelką cenę do tego nie dopuścić. Porywa syna ministra, który jest odpowiedzialny za sprzedanie działki deweloperowi. Może i plan nie byłby taki zły, niestety Piotr nie grzeszy inteligencją… – zdradzają kabareciarze.

Informacje o zakupie biletów i festiwalowe aktualności można znaleźć na stronie internetowej imprezy (www.fermenty.pl).

Glos_praca
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments