Na sygnale Oświęcim

Zatrzymano sprawcę rozboju. Grożąc użyciem przemocy żądał wydania pieniędzy ze sklepowej kasy

Policja Oświęcim

Dzielnicowy oraz policjanci z Komisariatu Policji w Chełmku, zatrzymali 37-letniego mieszkańca powiatu chrzanowskiego. Mężczyzna jest podejrzany o usiłowanie dokonania rozboju sklepowego. Grozi mu nawet 12 lat więzienia.

Kilka dni temu policjanci z Komisariatu Policji w Chełmku, otrzymali polecenie od oficera dyżurnego oświęcimskiej komendy Policji podjęcia pilnej interwencji w jednym ze sklepów spożywczych na terenie Chełmka. W sklepie miał przebywać mężczyzna, który grożąc użyciem przemocy wobec ekspedientek, zażądał wydania pieniędzy z kasy sklepu.

W rozmowie z ekspedientkami policjanci potwierdzili, że sprawca zażądał wydania gotówki, jednakże pracownice stanowczo odmówiły, po czym zamknęły kasę i wezwały Policję. Przekazały również, iż zauważyły, że mężczyzna podczas pobytu w sklepie do plecaka schował kilka puszek piwa. Powyższy fakt potwierdził się, gdy policjanci przeszukali plecak zatrzymanego, ujawniając w nim sześć puszek piwa. 37-latek trafił do pomieszczeń dla zatrzymanych oświęcimskiej komendy Policji. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało 2,5 promila alkoholu.

Na podstawie zebranych dowodów 37-latkowi został przedstawiony zarzut usiłowania dokonania rozboju. Za popełnione przestępstwo grozi mu karara od 2 do 12 lat pozbawienia wolności.

google_news
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Mała poprawka
Mała poprawka
12 dni temu

Nie 12 a 15 lat. Nowelizacja Kodeksu Karnego się kłania.

Last edited 12 dni temu by Mała poprawka